У запиті до глави уряду громадська організація Комітет енергетичної незалежності наводить розрахунки, що обґрунтовують економічну доцільність використання цих енергоносіїв.

Зокрема, для будівлі площею 100 кв. м. вартість опалення електроенергією при встановленні багатотарифного лічильника становить 566 грн., а вартість опалення газом - 685 грн. Таким чином економія становитиме 119 грн. щомісяця.

“Ці цифри підтверджують, що нам потрібно використовувати власні енергоносії, а не сподіватися лише на імпортований російський газ, який давно вже перетворився на фактор політичного тиску. У нас є потенціал для заміщення “блакитного палива”, потрібна лише політична воля і, принаймні, в бюджетній сфері ми це можемо зробити в найближчий рік-два. Причому ефект від такого рішення буде значний. Як мінімум, сотні мільйонів зекономлених кубічних метрів газу”, - каже голова Комітету енергетичної незалежності України Іван Надєїн.

Як вважають експерти, опалення можна й комбінувати: вдень - газ, вночі - електроенергія. Економія при цьому буде ще суттєвіша - близько 300 грн. щомісяця. Те ж саме стосується і відновлюваних джерел енергії. Зокрема, використання твердого біопалива майже вдвічі дешевше за “блакитне”, якщо вартість природного газу буде не менше 330 доларів за тисячу кубометрів.