Хто проходить у Раду?

Згідно з даними соціологічної групи "Рейтинг", в парламент проходять 5 партій: "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", "Голос" та "Батьківщина".

Читайте також: Путін зустрівся в Римі з Папою Франциском: про що говорили

Опитування серед українців проводили з 29 червня по 3 липня.

Які партії потрапляють до Верховної Раду та скільки голосів набирають (серед тих, хто визначився і планує йти на вибори):

  1. 42,3% проголосували б за партію "Слуга народу";
  2. 13,4% – за партію "Опозиційна платформа – За Життя";
  3. 8,3% – за партію "Європейська Солідарність";
  4. 7,2% – за партію "Голос";
  5. 7,2% – за партію "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина".

У порівнянні з попередніми опитуваннями президентська партія "Слуга народу" втратила 3% голосів. А ось – навпаки – піднялася у рейтингу "Європейська солідарність" Петра Порошенка.

рейтинг партій Верховна Рада
Які партії проходять у Раду: соцопитування

Редакція 24 каналу застерігає, що будь-які соціологічні опитування можуть не відповідати дійсності, тому пропонує сприймати цю інформацію критично.

Про те, які партії впритул наблизились до подолання прохідного бар’єра, а які пасуть задніх – дивіться тут.

Трагедія на Дні незалежності в Мінську

Читайте також: Хто замовив Катю Гандзюк: як активісти зустрічали Авакова в Канаді

У Мінську ввечері 3 липня на святкуванні Дня незалежності Білорусі сталася трагедія. Салют, що мав увінчати святкові заходи у білоруській столиці вбив 64-річну жінку та поранив ще щонайменше 10 осіб. Окрім того, вибуховою хвилею від феєрверка повибивало вікна у будинках, що розташовуються у різних районах столиці Білорусі.

Відомо, що було 6 пускових майданчиків для салютів. Загибла спостерігала за феєрверком на майданчику біля річки Свіслоч, і металевий осколок влучив їй у шию. Медики, що прибули на місце, намагалися її врятувати, однак допомогти не змогли. Згодом у МОЗ Білорусі сповістили, що осколок пошкодив сонну артерію та інші магістральні судини, а це є несумісною з життям травмою.

жертви Білорусь Мінськ салюти
Медики надають допомогу постраждалому внаслідок святкового салюту у Мінську

Крім того, свідки розповідають, що уламкових поранень рук і області живота, а також відкритого перелому руки зазнав молодий хлопець.

Загалом до медиків за допомогою звернулися 10 осіб: 6 зробили це на місці та ще 4 згодом самостійно прийшли до медичних закладів. Наразі у лікарнях Мінська залишаються двоє людей – чоловіки 1957-го і 1995 років народження. Їм провели операції, однак загрози їхньому життю зараз немає.

Білоруські слідчі наразі розглядають чотири головні версії:

  1. несправність салютних установок;
  2. несправність феєрверкових виробів;
  3. неправильно заряджені салютні установки;
  4. неправильна експлуатація салютних установок.

Чи буде повторне жеребкування партій?

Читайте також: Помер 25-річний військовий, що отримав важкі поранення на Донбасі: фото

Шостий апеляційний адміністративний суд наказав ЦВК ще раз провести жеребкування партій. Про це повідомила очільниця ЦВК Тетяна Сліпачук. Все через те, що після першого жеребкування до списку партій, які йдуть у парламент, додалася політсила Міхеїла Саакашвілі "Рух нових сил". У ЦВК вже кажуть, що оскаржуватимуть це рішення.

Мені зараз складно прокоментувати всі юридичні аспекти ухваленого рішення, але я вас повідомляю, що це акція направлена на зрив виборів,
– сказала глава ЦВК Тетяна Сліпачук.

Вона також наголосила, що наразі вже надруковано близько 5 мільйонів 200 бюлетенів.

Додамо, що 26 червня ЦВК уже провела жеребкування серед партій, зареєстрованих на позачергові парламентські вибори 2019 року. Тож усі партії отримали порядковий номер, за яким вони значитимуться у виборчому бюлетені в день голосування 21 липня.

Імовірно, позов до суду подала "Аграрна партія України" через те, що Центральна виборча комісія надала партії "Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі" номеру 22 у виборчому бюлетені без проведення жеребкування.

порядок партій жеребкування бюлетень вибори у Верховну Раду
Порядок партій у виборчому бюлетені: інфографіка 24 каналу

Спортивний скандал

Читайте також: Рятувальники погасили пожежу у лісі біля Станиці Луганської

У спортивному світі – скандал: президент Федерації велоспорту Башенко образив чемпіонку велосипедистку Анну Соловей.

Як все було:

  • Федерація велоспорту на своїй сторінці у Facebook привітала з перемогою у гонці на II Європейських ігор не спортсменку Анну Соловей, а голову Київської міської федерації велоспорту – Мухомора. Це обурило спортсменку. За її словами, Мухомор не має до її успіху ніякого відношення.
  • На це Башенко відповів по-хамськи: "Ти відкрила рот, тепер ти будеш за це відповідати. Їздиш на моєму велосипеді, їздиш в моїй формі, на голові у тебе мій шолом. Чого ти ще хочеш, щоб я тебе возив? Я – не Базін, запам’ятай, принцесо. Будеш робити роботу – приймемо тебе, будеш смердіти – проженемо і не згадаємо як звали".
  • Башенко також пригрозив вигнати Ганну зі збірною. На бік чемпіонки стали її колеги, а також Міністерство спорту. Випадок із Соловей – не перший для Олександра Башенка. Іншу велогонщицю він називав безмозгою і порівнював з повією.

Найімовірніше, після цього Башенка позбавлять посади. Принаймні, це підтримує міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Виверження вулкану на курорті

Читайте також: РФ збільшує кількість військ поблизу українського кордону, – ООС

На італійському острові Стромболі в середу, 3 липня, почалося сильне виверження вулкану. Через стихію загинув один італієць, ще один чоловік – постраждав.

Загиблим виявився 35-річний турист з Сицилії. Італійця вбило каменем, коли він стояв біля жерла вулкана.

Туристи, що відпочивали у Стромболі, розповіли, що почули потужний вибух у вулкані, звідти пішов стовп попелу, а потім на острів обрушився "град з каміння".

Загалом місцева влада евакуювала з острова близько 70 осіб – місцевих жителів та туристів. До острова направили військовий корабель для участі у можливій рятувальній операції.

Дивіться відео про виверження вулкана в Італії: