Про нове звернення повідомили на сайті Офісу генпрокурора.

Зверніть увагу: В Офісі генпрокурора відзвітували про втрати України на Донбасі впродовж 2019 – 20 років

17 січня Офіс генпрокурора повторно звернувся із запитом до компетентних органів Ірану з приводу надання українській стороні бортових самописців літака МАУ,
– йдеться в повідомленні.

Окрім того, у зверненні Офіс генпрокурора просить активізувати міжнародне співробітництво під час кримінального розслідування авіакатастрофи.

Що відомо про чорні скриньки літака МАУ

  • Першу чорну скриньку знайшли на місці падіння українського літака вранці 8 січня – за кілька годин після катастрофи. Другу – приблизно в обід. Одна зі скриньок збереглася у доброму стані, інша була пошкоджена.
  • Іран спершу заявив, що не буде передавати їх на експертизу компанії Boeing, а спробує розшифрувати самостійно. Згодом іранська сторона заявила про готовність передати бортові самописці Україні, але після того, як вони будуть досліджені на місці.
  • 10 січня іранці планували відкрити одну чорну скриньку українського літака МАУ, але не змогли через брак технологій. Стало відомо, що розшифровка пройде у Франції, а до процесу залучать українських та іранських експертів.
  • Офіс Генпрокурора звернувся до Ірану з проханням передати Україні чорні скриньки зі збитого літака. Згодом Україна направила другий запит до іранського керівництва. При цьому, запропонувала для відкриття скриньок лабораторію в Київському політехнічному інституті імені Сікорського. До Києва 15 січня мав приїхати експерт з Ірану, однак цього не сталося.

Основне про авіакатастрофу в Ірані

авіакатастрофа
Катастрофа літака МАУ в Ірані / Інфографіка 24 каналу