Відповідну резолюцію підтримали 339 конгресменів, 71 проголосували проти, повідомляє сайт нижньої палати парламенту США.

Важливо: Трамп посварився з лідерами G7 через Росію: деталі інциденту

У документі конгресмени згадали про вторгнення Росії в Україну та її агресію по всьому світі. Тому, поки Москва не змінить свою поведінку має залишатися поза участю в самітах "Великої сімки".

Палата представників закликає всіх лідерів G7 виступати проти повернення Росії доти, поки вона не припинить окупацію всієї суверенної території України, включно з Кримом, і не припинить напади на демократію у всьому світі,
– йдеться в резолюції.

Ця резолюція носить рекомендаційних характер.

До теми: Туск пропонує запросити на саміт G7 у 2020 році Україну, а не Росію

До слова, ідея повернути Москву до "Великої сімки" розкритикував прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, пише Atlantic Council. За його словами, подібні жести доброї волі точно не оцінять у Кремлі.

"Росія була виключена з G8 через неприйнятну поведінку і дії, і доки Росія чітко не продемонструє готовність змінити таку неприйнятну поведінку, буде важко говорити про справжнє зближення. Ми знаємо, що Путін реагує на силу, а не на поступки. І ми повинні залишатися сильними, як союзники", – заявив Трюдо.

Що треба знати про можливе повернення Росії до G7?

  • Росію виключили з формату "Великої вісімки" у 2018 році. Такою була реакція найбільших світових лідерів на збройну агресію проти України, анексію Криму та окупацію частини Донбасу.
  • Цьогоріч найактивніше за ці роки почали говорити про можливе повернення Росії до формату. Одним з головних прихильників цього є американський президент Дональд Трамп.
  • У серпні 2019 року за результатами саміту лідери дійшли згоди, що діалог з Москвою щодо поточних криз варто зміцнити, але повертати Путіна за стіл переговорів не варто.
  • Проти повернення Росії в G8 виступила Великобританія та Німеччина, Франція та США були "за".
  • Президент України Володимир Зеленський наголосив, що Кремль повинен довести світовій спільноті свою готовність "зайняти своє місце у порядку денному високої дипломатії". Серйозним сигналом для її повернення до "Великої вісімки" стане деокупація Криму, припинення бойових дій на Донбасі та звільнення усіх політв'язнів.