Новини про коронавірус в Україні 5 травня
Статистика поширення коронавірусу в Україні
- В Україні підтвердили 12 697 випадків COVID-19 (з них 366 за останню добу). 316 людей померло від коронавірусу. Серед померлих переважають особи віком від 50 років (86%). 1 875 пацієнтів одужали, повідомляє пресслужба МОЗ.
Дивіться також Поширення коронавірусу у світі: карта онлайн
Географія поширення коронавірусу в Україні:
- Вінницька область – 454 випадки;
- Волинська область – 343 випадки;
- Дніпропетровська область – 478 випадків;
- Донецька область – 83 випадки;
- Житомирська область – 448 випадків;
- Закарпатська область – 546 випадків;
- Запорізька область – 287 випадків;
- Івано-Франківська область – 1015 випадків;
- Кіровоградська область – 401 випадок;
- Київ – 1583 випадки;
- Київська область – 866 випадків;
- Львівська область – 514 випадків;
- Луганська область – 38 випадків;
- Миколаївська область – 163 випадки;
- Одеська область – 469 випадків;
- Полтавська область – 231 випадок;
- Рівненська область – 779 випадків;
- Сумська область – 112 випадків;
- Тернопільська область – 923 випадки;
- Харківська область – 377 випадків;
- Херсонська область – 142 випадки;
- Хмельницька область – 119 випадків;
- Чернівецька область – 1948 випадків;
- Черкаська область – 314 випадків;
- Чернігівська область – 64 випадки.
До теми Чи продовжуватимуть карантин після 22 травня: прогноз
- Коронавірус підтвердили у 2 479 медиків в Україні.
- У Збройних силах України коронавірусом хворіють 38 людей. Двоє військових, на жаль, померли. 40 вже одужали.
- За кордоном від COVID-19 лікується 160 українців. 50 наших громадян одужали, 8 померли.
- В окупованому Криму звітують про 128 випадків COVID-19, у Севастополі – про 91. Правозахисники кажуть, що цифри, озвучені окупантами, не відповідають дійсності, кількість хворих значно більша.
Головні новини про коронавірус в Україні
- Карантин можуть продовжити і після 22 травня, але з послабленнями, заявив прем'єр Денис Шмигаль.
- А от Рада може вийти з карантину вже 18 травня. Такий законопроєкт зареєстрував Арахамія.
- В Україні зросла кількість безсимптомних пацієнтів з COVID-19. Це збільшує ризики поширення хвороби, тож МОЗ закликає продовжувати дотримуватися карантину.
- МОЗ дозволив клінічні випробування українського препарату "Біовен" для лікування симптомів COVID-19. Його випробують у 5 українських лікарнях.
- Про транспорт. В уряді прогнозують, що авіаперельоти можуть відновити у червні (за оптимістичним сценарієм). Метро для всіх можуть відкрити вкінці червня. Щодо потягів, то дат поки що не називають, але спершу планують запустити приміські електрички, потім – "Інтерсіті" і останніми запустять міжрегіональні поїзди.
- З 11 травня відкриють парки. Гуляти можна буде в масках, у групах не більше 3 людей. Під час пробіжок слід дотримуватися дистанції.
- У Києві поки не планують відкривати пляжі. Гідропарк відкриють частково – паркову зону дозволять відвідувати, а от пляжі і спортивний майданчик залишаться закритими.
- Не Тищенком єдиним. Приклад з нардепа взяла і його дружина Алла Барановська. Її салони та магазини косметики також застукали на порушенні карантину.
- На Буковині кількість хворих сягнула майже 2 000. У медичних закладах Чернівців закінчуються ліжко-місця, виділені для хворих на COVID-19, повідомив голова ОДА Сергій Осачук. Якщо кількість госпіталізованих збільшуватиметься, доведеться перепрофілювати додаткові заклади. Водночас у половині областей України кількість хворих COVID-19 знизилася.
- На Рівненщині закрили на карантин ціле село Зоря. Майже у 60 жителів села виявили COVID-19.
- Львів розробив план з відновлення туризму. Якщо буде зменшення динаміки поширення коронавірусу, перший етап почнеться вже у травні.
- 5 травня спецрейс МАУ здійснив рейс в Німеччину для українських заробітчан.
- Очільник Національної поліції Київської області Андрій Крищенко одужав від коронавірусу. Діагноз йому підтвердили, нагадаємо, 27 березня.
- На тлі пандемії коронавірусу МОЗ та профільний комітет Ради повинні вдосконалити медреформу. Та є підстави вважати, що замість цього МОЗ просто блокує другий етап медреформи. Все що відомо про ситуацію – читайте у розділі Медична реформа.
- Індія безкоштовно надала Україні 30 000 таблеток гідроксіхлорохіну для боротьби з COVID-19. Зауважимо, це лише експериментальний препарат, а китайські лікарі кажуть, що він не послаблює симптомів.
- Посли країн ЄС схвалили виділення Україні 1,2 мільярда євро для подолання економічних наслідків пандемії COVID-19.
- МОЗ оприлюднив перелік планових операцій, які можна проводити під час карантину. Відтепер можна, зокрема, проводити операційне втручання вагітним, новонародженим та онкохворим.
Зверніть увагу Як перукарні, магазини та ресторани працюватимуть з 11 травня: список обмежень
Новини про коронавірус у світі за 5 травня
Головне про коронавірус у світі
- У світі підтверджено 3 693 796 випадків COVID-19. 255 590 людей померли від коронавірусу, 1 224 099 – одужали.
Топ-5 країн за кількістю інфікованих:
- США – 1 224 324;
- Іспанія – 250 561;
- Італія – 213 013;
- Велика Британія – 194 990;
- Франція – 169 462.
- Мер Нью-Йорка не очікує повного відкриття міста аж до вересня. Нью-Йорк залишається найбільшим епіцентром COVID-19 у Штатах.
- У Франції планують обмежити великі міжнародні подорожі навіть під час літніх відпусток, заявив президент Еммануель Макрон. В країні від коронавірусу померло понад 25 000 людей, карантин продовжено ще на два місяці.
- Коронавірус був у Франції вже 27 грудня – на місяць раніше, ніж вважали. А у Швеції заявляють, що COVID-19 міг бути в їхній країні вже в листопаді. Зважаючи на нові дані, ВООЗ закликає країни перевірити випадки пневмонії наприкінці 2019-го – статистика може бути зовсім іншою.
- Влада Австрії повідомляє, що відкриття тисяч магазинів 3 тижні тому не призвело до нового спалаху захворювання.
- В Естонії з 11 травня відкриють торгові центри – зняття обмежень стосується усіх магазинів, пунктів обслуговування та ресторанів (з можливістю поїсти на місці до 22 години).
- У Фінляндії з 1 червня дозволять відвідувати ресторани і збиратися групами до 50 осіб.
- Російські хакери хочуть вкрасти дані про вакцину та обладнання для боротьби з COVID-19, стверджують британські спецслужби.
- Попри пандемію коронавірусу Білорусь проведе парад на 9 травня, а Лукашенко навіть запросив на нього лідерів іноземних держав. У ВООЗ вже попередили, що цей захід призведе до дуже негативних наслідків, особливо, якщо туди прийдуть люди похилого віку.
Цікаво 12 фактів про миття рук, які вас здивують
Ліки, вакцини, дослідження коронавірусу
- Ізраїль повідомив про успіх у випробувань вакцини проти коронавірусу і назвав це "значним проривом". Вчені винайшли антитіло, яке здатне унікальним чином атакувати вірус.
- Суперкомп'ютер MOGON II порадив ліки, які можуть бути успішними проти COVID-19. Згідно з його оцінками, ефективними можуть бути кілька препаратів, схвалених для лікування гепатиту С.
- Знайшли препарат, який усуває одне з найпоширеніших ускладнень при COVID-19 – цитокіновий шторм. Це надмірна імунна реакція, яка призводить до пошкодження власних тканин. Якщо подальші дослідження підтвердять противірусний потенціал ліків, це значно прискорить одужання хворих, а також радикально знизить кількість смертей від COVID-19.