Загроза від наших білоруських сусідів може зрости до весни 2023 року. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Олег Жданов.

До речі Відповімо жорстко, вдаривши по ваших воєнних об'єктах, – ЗСУ попередили армію Білорусі

До весни наступу з Білорусі, ймовірно, не буде

А до весни напад є малоймовірним. Адже в цей час триватиме формування ударного угруповання військ для прориву українсько-білоруського кордону.

Це перспектива майбутнього за гарного збігу обставин для Росії – починаючи від мобілізації та закінчуючи озброєнням та забезпеченням цього угруповання російських військ, що формується,
– пояснив військовий експерт.

Жданов прокоментував загрозу наступу з Білорусі: дивіться відео

В Міноборони Британії оцінили ризики наступу з Білорусі

Британська розвідка схиляється до думки, що нове вторгнення до України з території Білорусі малоймовірне. У звіті розвідники згадують, що Білорусь і Росія здійснюють спільне формування угруповання військ.

Утім, станом на зараз малоймовірно, що Росія вже перекинула до Білорусі значну кількість додаткових військ. Росія навряд чи зможе зібрати готові до бойових дій формування у такій кількості через те, що її сили вже залучені в Україні,
– йдеться у повідомленні.

При цьому в розвідці наголошують, що білоруські військові, ймовірно, зберігають мінімальну спроможність здійснювати комплексні операції.

Зверніть увагу На білоруському аеродромі поблизу України побільшало техніки та військових: супутникові фото

Загроза нападу з Білорусі: останні новини

  • 20 жовтня у Генштабі ЗСУ повідомили, що загроза наступу з Білорусі зростає. Однак, напрямок наступу може зміститись на Захід білорусько-українського кордону. У такий спосіб ворог може спробувати перерізати основні логістичні артерії постачання озброєння та військової техніки Україні від країн-партнерів.
  • Утім, радник глави ОП Олексій Арестович переконаний: якщо окупанти підуть в наступ з Білорусі на Захід, тобто в напрямку Волині, то це триватиме близько 18 днів. Арестович запевнив, що росіяни зазнають невдачі.
  • У жовтні в Білорусі було помічено перекидання білоруської техніки з тактичним знаком двійка в трикутнику. При цьому раніше фіксували перекидання військової техніки Білорусі в напрямку країни-агресорки.
  • Командування Об'єднаних сил ЗСУ вважає, що загроза з Білорусі може зрости навесні. В ООС зазначили, що до кінця року ворог таки не зможе накопичити достатньо сил і засобів для повторного наступу, тому ситуація на північних кордонах нашої країни має залишитися стабільною.