Про це вона заявила у коментарі російському виданню "Коммерсантъ".

Читайте також: Олег Сенцов припинив голодування? Що відомо на цей момент

За словами Меркачової, Олег Сенцов офіційно припинив голодування, а на підтвердження своїх слів вона заявила, що у розпорядженні Федеральної служби виконання покарань є лист, "написаний його рукою, з його підписом, де він погоджується приймати харчування".

Що стосується його історії, там немає прямо такої, я б сказала, занадто тривалої історії виведення з голодування: він уже їсть м'ясо – поки лише курочку, їсть каші, п'є соки. Власне, все те, що, напевно, їсть звичайна людина, у якої не все гаразд зі здоров'ям і яка просто стежить за ним, щоб не заробити якихось недуг,
– підкреслила "правозахисниця"

Водночас керівниця ГСК переконує, що Олег Сенцов ухвалив рішення про припинення голодування, судячи зі свого стану.

"Питання стояло так – або буде вже фатально вражено його внутрішні органи внаслідок голодування, або ж він починає їсти. Він – людина розсудлива, і взагалі всі ті, хто з ним спілкувався, особливо тюремні медики, вважають, що він хоче жити", – зауважила Меркачова.

Також вона стверджує, складалося враження, що на нього трошки тисне опозиційна громадськість, "яка, звичайно, хотіла б зробити з Сенцова героя, неважливо живим він буде або мертвим".

"Тому їм би більше сподобалося, якби він все-таки голодування не припиняв і закінчив його трагічно. Але у цьому випадку дуже здорово, що Сенцов думає про свою сім'ю, веде постійну переписку з домашніми та зараз готує сценарій для фільмів. Тобто у нього, насправді, дуже багато планів на майбутнє. Людина розуміє, що якби він голодування не припинив, то це неминуче призвело б до смерті", – додає Меркачова.

Крім того, Меркачова наголосила, що, попри відмову від голодування, український бранець Кремля не знімає всіх тих протестних вимог, про які заявляв на початку голодування, 14 травня (звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ і окупованого Криму– 24 канал).

Але він вибирає життя, починає їсти, стежить за своїм здоров'ям. Останнім часом він дуже мало пересувався, намагався берегтиисебе, економити сили, тому тільки до туалету міг дійти, решту часу лежав. Зараз може потихеньку робити навіть якусь подобу зарядки. Я думаю, що буде потрібно, може бути, тиждень для того, щоб він повернувся до того стану, в якому був до голодування,
– підсумувала голова Громадської спостережної комісії.

Читайте також: Сенцов припинив голодування: офіційна заява Федеральної служби виконання покарань

До слова, ГСК є одним із 85 регіональних громадських органів в Росії, які контролюють дотримання прав людини в місцях примусового утримання.

Нагадаємо, уранці 5 жовтня російська влада повідомила про те, що український режисер Олег Сенцов, якого незаконно утримують у російській колонії в Лабитнангі, припинив голодування. Мовляв, російські медики вмовили політв'язня та "підказали йому, що життя є важливішим". Згодом голова Ради з прав людини при президенті РФ Михайло Федотов заявив, що Сенцов підписав заяву про припинення голодування в присутності своїх адвокатів.

За що в Росії засудили Олега Сенцова? Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі.