Про це повідомив голова російського газового монополіста Олексій Міллер за підсумками тристоронніх переговорів Росії, України і ЄС по газу, передає "ТАСС".

Читайте також: Жодні санкції не зупинять: у Німеччині пояснили, чому "Північний потік-2" таки збудують

Робота ведеться за графіком, вже побудовано більше 20% цього нового морського газопроводу,
– заявив він.

Зазначимо, дві гілки "Північного потоку-2" повинні бути побудовані до кінця 2019 року, а постачання ним газу в Європу має початися з 1 січня 2020 року. Загальна потужність газопроводу складає 55 мільярдів кубометрів газу на рік.

У свою чергу, віце-президент Європейської комісії Марош Шефчовіч після переговорів відзначив прогрес у напрямку зміни законодавства, яке має ускладнити будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".

Нагадаємо, напередодні міністр економіки Німеччини Петер Альтмайер заявив, що уряд його країни не має правових підстав для втручання в будівництво "Північного потоку-2" та закликав не заважати його будівництву.

Що таке "Північний потік-2"?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.