Протягом найближчого тижня лікарі готові виписати 90% звільнених з полону бойовиків українців.

До теми: Що відомо про стан звільнених з полону українців

Як заявив заступник головного лікаря з медичної частини Андрій Строкань, наразі велике навантаження падає на соціальні служби з надання соціальної допомоги цій категорії пацієнтів, тому що у більшості з них немає житла, їм нікуди йти.

Це першочергове завдання, розв'язати ці проблеми, наступний етап розв'язати й закрити його після виписки з клінічної лікарні "Феофанія",
– розповів Строкань.

Фактично усі звільнені, як цивільні так і військові мають ознаки посттравматичного розладу. І це не дивно, адже більшість полонених піддавалися не людським тортурам. Аби подолати наслідки полону знадобиться чимало часу. Психологи запевнили, що працюватимуть з кожним стільки скільки знадобиться. Колишні бранці цього тижня заповнювали анкети у міністерстві з питань окупованих територій. Люди готові працювати за будь-якою професією.

Як зустрічали ексбранців бойовиків у "Борисполі"

Основна проблема — це відсутність документів. З 65 цивільних осіб документи є у десятьох,
– зауважив керівник управління мінТОТ Сергій Мокренюк.

Поки, колишнім бранцям пропонують проживання у санаторії під Києвом. Один з них вже погодився. Тим часом чиновники шукатимуть роботу та житло у регіонах, де захочуть оселитися звільнені із полону. У найближчі тижні їм також обіцяють виплатити по 100 тисяч гривень допомоги.

Дивіться відео: що відомо про стан звільнених з полону українців

Коротко про обмін полоненими: