Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Так, Facebook заблокував дописи заступниці гендиректора Укрінформу Марини Сингаївської, волонтерки Анастасії Тимофієвої, керівниці програм Центру досліджень визвольного руху Ярини Ясиневич.

Читайте також: РФ розсилає українцям SMS із закликом прибути у військові частини, – Міноборони

Facebook закрив два моїх пости. Я думала, може, ті, де не стримувалася і писала певні негарні слова під час учорашнього засідання ВР, але ж ні. Ці пости стосуються російської агресії проти України. Звісно, я надіслала їх на повторну перевірку,
– повідомила Сингаївська.

У свою чергу Тимофієва повідомила, що у своєму дописі вона додала два хештеги #RussiaAttacksUkraine #StopRussianAggression.

"І що ви думаєте? Facebook вирішив видалити мій пост через 3 години. Таке враження, ніби мої дві пропозиції дуже сильно травмували репутацію "моєї улюбленої соцмережі", – написала волонтерка.

Ще одним із заблокованих у Facebook постів стало інтерв'ю з російським політологом Лілією Шевцовою, яка затято критикує нинішню політичну систему в Росії. Ще два блокованих пости були новинами про напад і захоплення Росією українських суден. Заблокована новина містила цитати міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, що це "абсолютно новий рівень провокацій і агресії", і напад є бажанням Росії "захопити Азовське море".

Ще одна заблокована новина цитувала заяву Головного управління розвідки Міноборони України про те, що Росія підтягнула до кордону з Україною 500 своїх бойових літаків тактичної авіації та до 340 вертольотів армійської авіації.

На думку медіаюриста Ігоря Розкладая, причин для видалення публікацій у Facebook може бути дві. Одна з них – технічний збій.

Читайте також: Коли в Україні почав діяти воєнний стан і коли він закінчиться

Мені здалося досить дивним, що три різні публікації, що стосуються Росії, були одночасно заблоковані, і у мене є певні підозри, але підтвердити їх поки неможливо, оскільки Facebook не завжди детально пояснює причини блокування,
– пояснив Розкладай.

Скаргу до адміністрації соцмережі підготувало Міністерство інформаційної політики України. Там вважають, що блокування є наслідком шкідливого використання мережі зацікавленими особами, або наявності системної помилки в алгоритмах оцінки контенту.

"Ми також відзначили, що такою проблемою уражені профілі журналістів. Крім того, були зафіксовані атаки ботів з розповсюдження фейкової інформації про рішення воєнного стану. Все це ми відзначили і чекаємо відповіді", – заявив заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін.

Що сталось в Азовському морі?25 листопада Росія вдалась до відвертої агресії в Азовському морі. Прикордонний корабель РФ протаранив рейдовий буксир українських військових. При цьому командування ВМС України наголошує, що два малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово та відповідно до міжнародних норм.

Росія не забарилася з реакцією. В ФСБ РФ заявили, що українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки.

Попри це група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила два українських судна та взяла в полон 24 українських моряків. 15 українських моряків вже заарештували в окупованому Криму.

У відповідь на дії РФ Україна запровадила воєнний стан на території 10 областей до 26 грудня.