Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявила пані посол України в НАТО Наталя Галібаренко. Вона розповіла, що одне з перших обговорень членства України в НАТО відбудеться на рівні послів країн-членів Альянсу.
До теми Рішення ухвалюватимуть усі члени, – Столтенберг про вступ України у НАТО
Одне з перших обговорень вступу України в НАТО буде на рівні послів
Наталя Галібаренко не виключає, що друге обговорення перспективи членства України в Альянсі відбудеться вже на рівні міністрів оборони країн-членів НАТО.
Дискусія про наше майбутнє членство отримала формалізований характер. Тобто раніше це були якісь неофіційні обговорення в кулуарах. Тому, що офіційно не ставили це питання. Тепер це обговорення буде відбуватись в рамках Північноатлантичної ради на різних рівнях. Одне з перших обговорень буде на рівні послів, друге – я не виключаю, що відбудеться вже на рівні Міністрів оборони,
– сказала пані посол.
За словами Галібаренко, обговорення питання вступу України в НАТО на рівні міністрів відбудеться вже 12 – 13 жовтня у німецькому Рамштайні. Саме там відбудеться зустріч у форматі "Рамштайн".
У контексті конкретного плану дій, то, як сказала Галібаренко, "м'яч на стороні НАТО". Вона пояснила, що після того, як заявка була офіційно передана, країни-члени мають попередньо провести обговорення заявки України та висловити свою позицію.
Україна подала заявку на вступ у НАТО: головне
30 вересня президент Володимир Зеленський повідомив, що наша держава подає заявку на вступ до НАТО. Україну підтримали відразу 9 держав. Зокрема, спільну заяву опублікували:
- президент Польщі Анджей Дуда;
- президентка Словаччини Зузана Чапутова;
- президент Чехії Мілош Земан;
- президент Естонії Алар Каріс;
- президент Латвії Егілс Левітс;
- президент Литви Гітанас Науседа;
- президент Північної Македонії Стево Пендаровський;
- президент Чорногорії Міло Джуканович;
- президент Румунії Клаус Йоганніс.
Натомість відповідну декларацію відмовився підтримати президент Болгарії. Водночас членство України в НАТО підтримало МЗС Канади.
Разом з тим, у США вважають, що процес вступу України в НАТО "потрібно розглядати в інший час". Також глава Пентагону Ллойд Остін та генсек НАТО Єнс Столтенберг заявили, що умовою членства України в НАТО є консенсус усіх членів Альянсу.
У Німеччині заявили, що підтримують рішення України стати частиною Альянсу, але теж наголосили, що остаточне рішення комплексне та зазначили, що є "певні вимоги".
Раніше – реакція країн світу на заявку України в НАТО: дивіться відео