Зеленський записав нове інтерв'ю "Відверто з президентом" за кермом Tesla. Відео розмістив Офіс президента у фейсбуці.
Читайте також: Зеленський задекларував дохід у майже мільйон гривень
Дивіться відеоінтерв'ю Зеленського:
Про нормандський формат
Зеленський нагадав, що зустрічі нормандського формату за участю лідерів України, Німеччини, Франції та Росії припинились 3,5 роки тому – у 2016-му. За цей час у війні загинули сотні людей, тому діалог треба поновлювати.
"Ви знаєте, ми довго йшли до того, щоб відновити нормандський формат. Він спрямований на те, щоб оновити діалог, який може нас наблизити до повного припинення війни і повернення наших територій, і найголовніше – повернення наших полонених", – сказав він.
Важливо: Є попередня дата зустрічі у "нормандському форматі", – Пристайко
Також президент пообіцяв обговорити з українцями будь-які домовленості, що будуть досягнуті на зустрічі. Зокрема йдеться про нові ймовірні розведення військ на Донбасі, обмін полоненими та формат проведення місцевих виборів на окупованих територіях.
А який далі план дій? Як далі буде і в яких містах, містечках або місцях буде розведення, який формат далі обміну наших людей буде, в які терміни? Який формат може бути для місцевих виборів? Усі ці питання треба один одному задавати і вирішувати на "нормандській зустрічі". Але проговорювати це, а потім вже приходити до нашого суспільства і казати: ось такі є рішення, давайте їх обговоримо. Ніяких секретів від суспільства із цього приводу не буде, тому що ця тема дуже чутлива,
– наголосив Зеленський.
Що відомо про зустріч нормандської четвірки?Зустріч Зеленського, Володимира Путіна, Еммануеля Макрона та Ангели Меркель має пройти у Парижі. Раніше президент Володимир Зеленський говорив, що саміт в нормандському форматі відбудеться у листопаді 2019 року. Проте, конкретної дати досі немає через різні позиції сторін.
Україна на зустрічі у нормандському форматі підніматиме такі питання:
- Розведення військ у Станиці Луганській.
- Обмін полоненими.
- Підтвердження тексту формули Штайнмаєра.
- Відведення військ у Золотому та Петрівському.
- Питання Криму.
Про "Слугу народу"
Згадав Зеленський у своєму відеоінтерв'ю і про роботу нардепів "Слуги народу" та скандали з їхніми смс-листуваннями в Раді. За словами президента, фракція "Слуги народу" у Верховній Раді – найбільша в історії. У ній перебувають дуже різні люди та відбуваються різні процеси.
Важливо: Ми бачимо загрозу в багатьох людях, – Богдан про ситуацію із "Слугою народу"
Відтак, вже наприкінці 2019 року буде зроблено висновки про те, як депутати дотримуються внутрішньопартійної дисципліни під час голосувань.
Не тільки там ганебні смски, вони теж є. Є ганебні чутки, але я зараз дуже радий, що це поки що це тільки чутки. Є мінуси з приводу статистики голосування того чи іншого депутата, але ми за всім цим слідкуємо, і серйозні висновки будуть зроблені до кінця року. Тобто кожен депутат повинен розуміти, що він повинен голосувати за закони, які потрібні суспільству,
– сказав він.
Зеленський додав, що всередині фракції є така чесна домовленість: якщо 70% членів "Слуги народу" підтримують той чи інший законопроєкт напередодні голосування, то всі депутати голосують за нього.
"Тому ми дуже уважно, і я особисто слідкуємо за статистикою", – зазначив він.
Про проблему Ради
Зеленський вважає основною проблемою роботи нинішньої Верховної Ради те, що партії, які не входять до більшості, "не хочуть голосувати". Ці політсили переважно позиціонують себе опозицією до влади та "Слуги народу".
Мінус у тому, що в цілому інші партії, в принципі, можуть не ходити на роботу, але не всі. Тому що я знаю, що, наприклад, партія "Голос" голосувала за деякі важливі закони, ще деякі з інших партій. Але в принципі мінус у тому, що інші партії не хочуть голосувати. І це правда. Кожен з них вважає, що він головний опозиціонер для нинішньої влади,
– наголосив Зеленський.
Цікаво: Як врятувати Раду і закони від турборежиму
Президент нагадав, що нинішній парламент працює у турборежимі і вже прийняв понад 70 законів, серед яких:
- повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення;
- зняття депутатської недоторканності;
- судова реформа;
- перезавантаження Генеральної прокуратури;
- закони для поліпшення бізнес-клімату в Україні.
За його словами, законопроєкт про повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення починає реально діяти. Тому, тепер варто чекати не тільки посадки корупціонерів, а й повернення грошей до бюджету країни.
Про Кабінет міністрів
Президент України допустив відставку окремих членів нинішнього Кабінету Міністрів на чолі з прем'єром Олексієм Гончаруком до кінця 2019 року.
"Такого молодого уряду ніколи не було. Теж тут є плюси і мінуси. Немає "корумпованого досвіду", і це великий плюс. Якщо ми сказали, що буде повне перезавантаження, так, це ризик, але це великий плюс. Якщо вони не впораються - теж чекаємо до кінця цього року, хто не зможе – з тим будемо прощатися", – наголосив Зеленський.
Читайте також: "До людей ставимось, як до худоби": Зеленського шокував стан харківських заводів – відео
Він відзначив, що Верховну Раду, уряд та його особисто багато критикують, особливо у соцмережах. Відтак, міністри витрачають час на спілкування, діалоги і пояснення людям. Проте, чиновники мали б більше зосередитися на "тих законах і реформах, які вони повинні після голосування втілювати в життя".
Нам говорили про те, що цей президент не "доживе" до жовтня, цей уряд буде існувати два місяці максимум. Казали, що долар буде по 100, що всі міжнародні партнери від нас відвернуться, що жодного інвестора ми не зможемо притягнути в Україну. Нічого з цього не сталося, нічого. Все нормально. І ще сказали, що буде повна ескалація і буде війна. Слава Богу, що нічого з теорій цих політичних медіумів не відбулося,
– наголосив він.
Президент додав, що разом зі своєю командою хочуть побудувати іншу країну, і олігархи їм не потрібні.
Кабінет міністрів України / інфографіка 24 каналу
Про посадки корупціонерів
Ще під час президентської кампанії одним з основних меседжів Зеленського була боротьба з корупцією. Тепер, майже за пів року правління державою він відзначив, що обіцяні посадки корупціонерів є лише питанням часу. Зокрема, потрібно підготувати всі необхідні матеріали, щоб ці справи не розвалювалася в судах.
Колишні політики не можуть зараз в цій системі, по-перше, це вже не схема, а система, знайти для себе місце. І вони його не знайдуть, поки ми живі, скажімо так, в нормальному сенсі цього слова. Вони можуть виїжджати тільки за кордон. Але не всі зможуть виїхати. І всі люди вже це бачать. Не дуже багато посадок? Поки що це не почалося? І згоден, і ні. Дивіться, "справа Свинарчуків" є? Є. Пашинський є? Є. Микитась є? Є. Дубневич є? Є,
– сказав він.
За словами президента, українці самі могли побачити, що у Верховній Раді не всі нардепи голосували за зняття недоторканності з Дубневича. На його думку, вони бояться, що до них буде таке саме ставлення.
"І правильно бояться – воно буде таке. А далі будуть вироки цим людям, про кого я сказав", – додав Зеленський.
Читайте також: Суд відпустив Дубневича під заставу у 100 мільйонів гривень
Глава держави зазначив, що якщо вироків не буде, то "будуть відкриті інші справи, і ніхто не буде зупинятися".
У чому є проблеми швидких одразу посадок? Багато справ є, до яких ми повинні підготуватися. Інакше ці люди виходитимуть на свободу, тому що всі ці справи розваляться в судах. Тому все буде. І зі справою Каті Гандзюк, і з Павлом Шереметом, і всі ці справи в оборонній галузі, всі вони будуть,
– наголосив президент.
Також він повідомив, що "справа Майдану" не стоїть, нею зараз починає займатися заступник генерального прокурора, головний військовий прокурор Віктор Чумак. Тому, Зеленський впевнений, що після шести років розгляду, у цій справі нарешті буде результат.
Про розведення військ на Донбасі
Зеленський закликав не називати території на ділянках розведення сил і засобів на Донбасі "сірою зоною". За його словами, там безпечно і перебувають наші люди.
Цікаво: Що відбувається на позиціях українських бійців на Донбасі після розведення військ: фото
"Наші війська готові, наші військові молодці, розведення відбулось на 100% безпечно. Ми відійшли на позиції підготовлені, розбудовані. Ніякої "сірої зони" там немає. Забудьте, будь ласка і давайте не називати її так. Там безпечна ситуація, там перебувають наші люди. Військові відійшли, але там є представники поліції і Служби безпеки", –сказав він.
Зеленський нагадав, що розведення військ відбулося у Станиці Луганській, у Золотому і ще має відбутися в Петрівському. У всіх цих селищах немає жодних порушень режиму тиші та обстрілів. До того ж, у Станиці Луганській вже зробили тимчасовий пішохідний міст і наразі заливається бетон на основний фундаментальний міст, що був зруйнований під час війни.