Прикладом цього можуть слугувати заяви скандального мільярдера Ілона Маска, який відверто підігрує інтересам Росії. Про це 24 каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман.
Зверніть увагу Ембер Герд зникла з твітера після нового власника – колишнього хлопця Ілона Маска
Агент 7.11
Експерт зазначив, що на Заході є безліч "агентів Кремля", які роблять "потрібні" заяви та діють в інтересах Росії.
Ілон Маск щодня все більше видає себе, як російський шпигун. Він як тільки увійшов в управління Twitter, одразу доручив запровадити платні акаунти, що треба було закінчити до 7 листопада. Якщо цього не зроблять – він звільнить тих, хто за це відповідає. А 7 листопада – день "жовтневої соціалістичної революції", тому в СРСР до цієї дати весь час щось робили. Тож "у розвідшколі Маск навчався",
– іронічно зазначив Шейтельман.
За його словами, в Україні теж "не повинні бути наївними" щодо інформаційної ситуації, позаяк Росія готується до довготривалої війни.
"У Росії створюють міністерство пропаганди, намагаючись виправити ситуацію. У нас мало часу, ми не можемо собі дозволити воювати 3 роки, оскільки Україна має запас міцності за часом приблизно 2 роки, тому що Байден точно ще 2 роки буде президентом. Путін тягтиме цей час і віритиме, що ще 2 роки можна буде протягнути", – додав аналітик.
Як Кремль використовує своїх агентів на Заході: дивіться відео
Десь виграємо – десь програємо
На думку політтехнолога, українцям не потрібно повсякчас шукати "зради" і "перемоги", позаяк у світі відбуваються рівноцінні як позитивні, так і негативні події щодо підтримки України.
В Італії пройшли вибори й нова прем'єрка перед виборами робила заяви на користь України та про підтримку – навіть перебуваючи в опозиції. А ось в Ізраїлі переміг Нетаньяху, що досить погано у порівнянні з Лапідом. З іншого боку, до уряду Ізраїлю входить міністр фінансів Ліберман, який заявив під час геноциду у Бучі, що не знає "хто кого вбив". А у новому уряді його не буде. Ми десь втрачаємо, а десь знаходимо,
– пояснив політолог.
З його слів, така ж ситуація з американськими виборами.
"Всі рішення, які були на користь України в США, вони приймалися двопартійно і мені хочеться вірити, що в кожній партії більшість буде "за", плюс – закон про "ленд-ліз" вже є. Час у наш обмежений – ми маємо все робити швидко, доки ця підтримка є. Інакше вона "вичерпається", – підкреслив оглядач.
Читайте також Сигнал для Заходу, – Шейтельман пояснив, яка ціль заяв Медвєдєва
Він переконаний, що для Києва є ще один фактор, який водночас є "жахливим, але й на нашу користь".
"Росіяни постійно скоюють нові воєнні злочини. Причому, вони змінюють навіть характер цих воєнних злочинів – все жорстокіші та безглуздіші речі. Кожен такий злочин знову відкидає їх стосовно Заходу назад і вже навіть їхні "агенти" Росії не можуть виступати на їхню підтримку", – вважає експерт.
На його думку, найяскравішим прикладом став ексдержсекретар США Генрі Кіссінджер, який на початку війни "був відвертим агентом Росії, але потім раптом змінився".
"Кіссінджер змінився після Бучі, після інших воєнних злочинів... Він зрозумів, що не мав морального права до цього і що стане ізгоєм на Заході, якщо це підтримуватиме. Так і багато хто зараз стає таким, хоча є ще також Шредер і Берлусконі", – резюмував Шейтельман.
Вас також може зацікавити – Маск виправдався за скандальний допис: дивіться відео
Скандальні заяви Маска щодо України: що відомо
- Нещодавно Ілон Маск відзначився обурливими заявами, запропонувавши "формулу миру", яка зовсім не підійшла українцям.
- Це викликало бурхливу реакцію й у звичайних користувачів мережі, і у політиків України та світу. Вони пропонували йому значно логічніші варіанти досягнення миру.
- В Офісі Президента України одразу ж відреагували на "формулу миру" від Маска. Глава ОП Андрій Єрмак закликав українців направити свою енергію не на цей допис, а на донати для ЗСУ. У відповідь на заяву Маска українці назбирали 63 100 доларів на підручник з історії України для Маска.
- Політолог Ян Бреммер наполягає, що Ілон Маск таки спілкувався з Владіміром Путіним перед скандальними публікаціями у твіттері про Україну. Раніше мільярдер та засновник компаній SpaceX і Tesla це рішуче спростував.
- Також стало відомо, що Маск перебуває під федеральним розслідуванням США. Справа стосується компанії Twitter, яку багатій збирався придбати за 44 мільярди доларів, проте зірвав угоду.
- Компанія SpaceX Ілона Маска спочатку відмовилася фінансувати Starlink для України. Водночас не варто пов'язувати таке рішення зі скандальними заявами мільярдера щодо війни Росії проти України. Зрештою, Маск все-таки вирішив продовжити фінансування Starlink для України.
- Нещодавно Маск заявив, що Росія активно намагається "вбити" єдину систему зв'язку Starlink, що працює на українському фронті.
- Згодом Ілон Маск продовжив писати дивні твіти. Зокрема, він заявив, що Росія може знищити США та Європу менше ніж за 30 хвилин, якщо застосує ядерну зброю й навпаки.