Новини про коронавірус в Україні 7 травня
Статистика поширення коронавірусу в Україні
- В Україні підтвердили 13 691 випадок COVID-19 (з них 507 за останню добу). 340 людей померли від коронавірусу. Серед померлих переважають особи віком від 50 років (86%). 2 396 пацієнтів одужали, повідомляє 24 канал з посиланням на дані МОЗ.
- Коронавірус підтвердили у 2 660 медиків в Україні.
- У Збройних силах України коронавірусом хворіють 29 людей. Двоє військових, на жаль, померли. 52 вже одужали.
- Окупаційна влада звітує про 178 випадків COVID-19 в Криму і 100 – у Севастополі. Правозахисники кажуть, що цифри, озвучені окупантами, не відповідають дійсності, кількість хворих – значно більша.
- У світі лікуються від коронавірусу 146 українців у 11 країнах. 62 особам вдалося одужати. На жаль, 8 людей уже померли.
Дивіться також Поширення коронавірусу у світі: карта онлайн
Географія поширення коронавірусу в Україні:
- Вінницька область — 485 випадків;
- Волинська область — 393 випадки;
- Дніпропетровська область — 624 випадки;
- Донецька область — 89 випадків;
- Житомирська область — 468 випадків;
- Закарпатська область — 600 випадків;
- Запорізька область — 300 випадків;
- Івано-Франківська область — 1055 випадків;
- Кіровоградська область — 403 випадки;
- Київ — 1675 випадків;
- Київська область — 916 випадків;
- Львівська область — 595 випадків;
- Луганська область — 42 випадки;
- Миколаївська область — 171 випадок;
- Одеська область — 568 випадків;
- Полтавська область — 236 випадків;
- Рівненська область — 817 випадків;
- Сумська область — 131 випадок;
- Тернопільська область — 951 випадок;
- Харківська область — 448 випадків;
- Херсонська область — 146 випадків;
- Хмельницька область — 138 випадків;
- Чернівецька область — 2048 випадків;
- Черкаська область — 324 випадки;
- Чернігівська область — 68 випадків.
Актуально Падіння гривні та безробіття: озвучено прогноз на 2020-2021 рік
Головні новини про коронавірус в Україні
- Уряд опублікував зміни до постанови про карантин. Офіційно його продовжено до 22 травня. Оприлюднено повний перелік установ, які зможуть працювати з 11 травня.
- Труханов заявив, що карантин в Одесі завершено. Більше того – місто вже готується до курортного сезону.
- А от окупаційна влада Криму вирішила скасувати туристичний сезон цього року. Жителі півострова тепер зобов'язані носити маски у громадських місцях.
- Кернес вже дає задню. Напередодні він заявив, що відкриє метро в Харкові 12 травня. Сьогодні вже відхрещується від своїх слів, і каже, що проти уряду не піде.
- Суд призупинив рішення місцевої влади Черкас про пом'якшення карантину. Нагадаємо, там зі сканадалом послабили карантин ще 30 квітня всупереч рішенню Кабміну.
- В Україні цього тижня відновили планові операції, і одразу ж розгорівся скандал. Онкохворі заявляли, що їх змушували платити за тести. Сьогодні у МОЗ відповіли: тести перед операціями мають робити безкоштовно. До отримання результатів пацієнти повинні перебувати на самоізоляції.
- Одужав пацієнт, який найдовше хворів на коронавірус. 24-річний Максим Головкін із Одеси перебував на жорсткій самоізоляції 55 днів!
- Медведчук поширює російські фейки про COVID1-19, заявили у Держдепі. Зокрема, він поширював брехню про наявність на території України американських лабораторій, в яких розробляють біологічну зброю. Такий фейк поширив і канал "1+1", Нацрада вже висловила обурення.
- Українські авіакомпанії скасували усі свої рейси до кінця травня. МАУ та SkyUp не виконуватимуть рейсів до 22 травня, "Мотор Січ" – до 24 травня, WindRose – до 31 травня.
- Рада ухвалила законопроєкт, який чітко визначає категорії людей, яким потрібно робити безкоштовне тестування. Документ також регулює суми лікарняних у зв'язку з COVID-19. Людям, які перебувають в лікарнях чи на самоізоляції, повинні виплачувати 50% від середньої зарплати, медикам – 100%. Крім того, ухвалили законопроєкт про страхування медиків від COVID-19.
- Житомирська лабораторія днями заявила про зупинку прийому нових зразків для ПЛР-досліджень. Мовляв, вона завантажена на 7 – 8 днів наперед. Сьогодні стало відомо, що керівника цієї лабораторії звільнили. Частину зразків відправили в інші лабораторії, де менше навантаження.
- У Дніпрі оголосили збір крові у людей, які перехворіли коронавірусом. Їхні антитіла можуть допомогти розробці ліків від COVID-19. Усі донори отримають по 1 тисячі гривень.
- Майже дві третини українців (67%) дізнаються інформацію про коронавірус із засобів масової інформації. 49% користуються соцмережами. 25% – з офіційних джерел. 11% усе актуальне про коронавірус дізнаються від родичів та друзів. Про це свідчать результати опитування КМІС.
Карантин послаблять з 11 травня: що дозволять / Інфографіка 24 каналу
До теми Як перукарні, магазини та ресторани працюватимуть з 11 травня: список обмежень
Новини про коронавірус у світі за 7 травня
Головне про коронавірус у світі
- У світі підтверджено 3 845 607 випадків COVID-19. 269 567 людей померли від коронавірусу, 1 282 930 – одужали.
Топ-5 країн за кількістю інфікованих:
- США – 1 256 994;
- Іспанія – 221 447;
- Італія – 215 858;
- Велика Британія – 207 977;
- Росія – 177 160.
- У Ватикані коронавірусом захворів помічник Папи Римського Франциска. Це вже 12 випадок в країні.
- Вибори у Польщі, швидше за все, таки відбудуться поштою, а дату перенесуть з 10 травня на пізніший термін. Сейм Польщі схвалив відповідний законопроєкт попри те, що Сенат раніше відхилив його. Тепер документ має підписати президент Анджей Дуда.
- У Сербії 6 травня скасували режим надзвичайного стану. Армія більше не залучається до охорони порядку в країні, комендантську годину скасовано, літнім людям дозволили виходити з дому. З 8 травня починає працювати міський транспорт, з 11 травня діти повернуться у дитсадки та ясла.
- У Росії кожного дня майже стільки ж нових випадків, як в Україні за весь час – понад 11 000. Загалом там інфіковано 177 160 людей, Росія вийшла на п'яте місце за кількістю хворих у світі. Лише в Москві майже 100 000 інфікованих. У російській столиці нарешті ввели масковий режим.
- Віцепрезидент російської нафтової компанії "Лукойл" та власник ФК "Спартак" Леонід Федун захворів коронавірусом. Ще два випадки виявили у працівників російського "Локомотива".
- Грузія відкриється для іноземних туристів з 1 липня. Для цього планують створити безпечні коридори із сусідніми країнами.
- Греція також планує відновити туристичний сезон. І відсутність авіасполучення – не проблема, греки планують доставляти туристів поромами.
- Нідерланди послаблюють карантин. З 11 травня запрацюють перукарі, манікюрниці, можна буде займатися безконтактними видами спорту на відкритому повітрі. З 1 червня запрацює транспорт у звичному режимі, відкриються ресторани, театри й кінотеатри. А от секс-клуби будуть закриті до вересня.
- Німецька Бундесліга першою з топ-європейських чемпіонатів відновлює футбольний сезон. Матчі без глядачів на стадіонах відновляться з 16 травня.
- У Франції через карантин доведеться вилити аж 10 мільйонів літрів пива! Близько 70% пивоварів втратили половину обороту, і в пива, зокрема крафтового, закінчився термін придатності.
Важливо Як житимуть українці після зняття карантинних обмежень
Ліки, вакцини, дослідження коронавірусу
- Вчені виявили сотні мутацій коронавірусу і припустили, що новий штам може бути ще заразніший. Та дослідники зі США вже встигли заспокоїти: причин для паніки, принаймні зараз, немає.
- Темношкірі помирають від ускладнень коронавірусу в чотири рази частіше, ніж білі люди, свідчать дані британської статистики.
- Канадські медики розробили новий спосіб лікування коронавірусу. Діалізний пристрій видаляє кров пацієнта, модифікує лейкоцити й повертає їх для боротьби із запаленням.
- Італійці заявили про значний прогрес у розробці вакцини. Вона вперше в історії нейтралізувала вірус в клітинах людини (а не лише мишей).
- Ожиріння вдвічі збільшує ризик ускладнень і важкого перебігу COVID-19, стверджують британські вчені.
- У ВООЗ схиляються до думки, що після того, як людина одужала від коронавірусу, з її легенів деякий час виділяються мертві частинки вірусу. Але це також є процесом одужання. В організації пояснили, що ці частинки вірусу є не інфекційними, а мертвими. Тобто їхня наявність не означає, що хвороба може передатися іншій людині.
- Японія схвалила використання експериментального противірусного препарату Ремдесивіру для лікування пацієнтів, що хворіють на коронавірус. Це перший препарат, який отримав ліцензію в Японії для лікування хворих на COVID-19.
- Вчені з'ясували, що під час карантину діти мали втричі менше ризиків захворіти, ніж дорослі. Але після того, як школи відкрилися, у дітей виникло приблизно втричі більше контактів, ніж у дорослих, і втричі більше шансів підхопити вірус. На основі своїх даних дослідники підрахували, що закриття шкіл може зменшити сплеск коронавірусу приблизно на 40-60%, внаслідок чого сповільнити перебіг епідемії.