Затримання активіста Івана Бубенчика

На Львівщині правоохоронці затримали активіста Майдану Івана Бубенчика і привезли його до Києва. Генпрокуратура звинувачує його у вбивстві двох беркутівців 20 лютого 2014 року під час Революції Гідності. Бубенчику було оголошено про підозру у скоєнні злочину.

Читайте також: Затримання активіста Майдану Бубенчика: журналіст заявив про порушення закону

Після того, як стало відомо про затримання активіста, депутати в Верховній Раді заблокували трибуну парламенту. Вони вимагали пояснення від генпрокурора Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Згодом частина депутатів прийшла і до зали суду. Вони готові взяти його на поруки.

Станом на 22:00 годину 3 квітня суд не обрав Івану Бубенчику міру запобіжного заходу.

Хто такий Іван Бубенчик? Був активістом 9-ї сотні Самооборони Майдану, з якої пізніше вийшов. У фільмі "Злам" – першому з циклу розслідувань "Слідами революції", – Бубенчик заявив, що 20 лютого 2014 року стріляв у силовиків з консерваторії. За словами активіста, таким чином він сподівався змусити підрозділи "Беркуту" та Внутрішніх військ відступити з площі. Після виходу фільму Генпрокуратура допитала Бубенчика як свідка, а також провела обшук у його помешканні.

Домовленості про миротворців на Донбасі без участі Росії

Саміт лідерів Німеччини, Франції та України, присвячений розміщенню миротворців ООН на Донбасі, може відбутися в травні в місті Аахен на заході Німеччини. Фактично йдеться про зустрічі в "нормандському форматі" за винятком Російської Федерації.

У Росії вже відреагували на таке рішення.

Читайте також: На переговорах Росія робитиме ставку на силу і зброю, – політолог

Втрати окупантів на Донбасі

У березні російсько-терористичні війська на Донбасі втратили 42 бойовиків. Ще 79 осіб отримали поранення. При цьому ця цифра може бути значно більшою, адже окупанти постійно приховують свої втрати та дані про поранених.

Читайте також: "Таємна операція "Троя": Кремль мав план захоплення ще однієї області в України

До слова, Україні вдалося ідентифікувати 1,5 тисячі кадрових російських військових, які захоплювали Крим та ще декілька десятків тисяч кадрових російських військових, які воювали на Донбасі.

Депутати у Раді: хочуть звільнити Супрун і не відмінили е-декларування для активістів

Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я підтримав зареєстрований в січні 2017 року проект постанови про звільнення виконувачки обов’язків міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. Згодом голова комітету Ольга Богомолець озвучила претензії до Супрун та загалом Кабміну у сфері охорони здоров’я.

Варто зазначити, що 3 квітня депутати так і не зуміли відмінити е-декларування для активістів.

Укрзалізниця: подорожчання квитків та додаткові поїзди на Великдень

З 1 квітня в Україні мали зрости ціни на залізничні перевезення, проте 2-го числа тарифи все ще залишалися без змін. Однак в "Укрзалізниці" показали як саме зростуть ціни.

Окрім збільшення вартості квитка, "Укрзалізниця" на Великодні свята запустила додаткові поїзди. 3 квітня стало відомо про три додаткові напрямки: Київ – Ужгород, Київ – Херсон та Дніпро – Кривий Ріг – Одеса. Загалом же на ці дні призначено 26 додаткових поїздів.

Варто зазначити, що інколи залізницею їхати значно безпечніше, аніж українським дорогами. Особливо коли на дорогах не просто утворюються ями, а вони розколюються.