Новини про коронавірус в Україні 21 квітня
Статистика поширення коронавірусу в Україні
- В Україні підтвердили 6 125 випадків COVID-19 (з них 415 – за останню добу). 161 людина померла від коронавірусу, з них 84 чоловіків та 77 жінок. Серед померлих переважають особи віком від 50 років (86%). 367 людей одужали, повідомляє пресслужба МОЗ.
Дивіться також Поширення коронавірусу у світі: карта онлайн
Географія поширення коронавірусу в Україні:
- Чернівецька область – 988 випадків (31 одужав);
- Київ – 892 випадки (33 одужали);
- Івано-Франківська область – 556 випадків (27 одужали);
- Тернопільська область – 435 випадків (34 одужали);
- Київська область – 356 випадків (28 одужали);
- Рівненська область – 341 випадок (21 одужав);
- Вінницька область – 338 випадків (18 одужали);
- Житомирська область – 270 випадків (1 одужав);
- Львівська область – 256 випадків (26 одужали);
- Кіровоградська область – 247 випадків (17 одужали);
- Закарпатська область – 205 випадків (16 одужали);
- Черкаська область – 186 випадків (28 одужали);
- Волинська область – 174 випадки (13 одужали);
- Одеська область – 146 випадків;
- Запорізька область – 137 випадків (17 одужали);
- Дніпропетровська область – 122 випадків (9 одужали);
- Полтавська область – 101 випадок (12 одужали);
- Сумська область – 84 випадки (10 одужали);
- Харківська область – 77 випадків (2 одужали);
- Херсонська область – 70 випадків (7 одужали);
- Хмельницька область – 49 випадків (5 одужали);
- Миколаївська область – 41 випадок;
- Луганська область – 25 випадків (3 одужали);
- Донецька область – 16 випадків (6 одужали);
- Чернігівська область – 13 випадків (3 одужали).
Важливо Карантин в Україні можуть продовжити до травня: прогноз експертів
- У Збройних силах України підтвердили 39 випадків COVID-19. Двоє військових, на жаль, померли. Двоє вже одужали.
Головні новини про коронавірус в Україні
- Карантин в Україні планують продовжити до 12 травня. Відповідну постанову готує МОЗ, її розглянуть на засіданні уряду в середу. Та разом із продовженням карантину пропонуватимуть певні пом'якшення: дозволять прогулянки парками, однак в обмеженій кількості та в масках, відкриють бібліотеки та музеї. Самі музейники вже виступили проти відкриття закладів.
- Уряд розробляє рішення, яке дозволить ринкам працювати під час карантину.
- Міністр інфраструктури Владислав Криклій радить планувати відпустку на другу половину літа, не раніше.
- Київ уже розробив план поступового пом'якшення обмежень. Їх почнуть знімати лише після подолання піку епідемії. Прогнозують, що він буде у столиці за тиждень – два. Доступ до кладовищ у Києві буде обмежений до 6 червня.
- На Одещині закрили на двотижневий карантин цілу лікарню через велику кількість хворих коронавірусом працівників. Усі медики і пацієнти Подільської міської лікарні пройдуть ПЛР-тестування, там проведуть дезінфекцію приміщень. У Подільську зафіксовано 37 випадків COVID-19. Саме місто ізолювали, туди зможуть потрапити лише місцеві жителі.
- Найбільше хворих на Буковині – понад тисяча. Регіон готується залучати до госпіталізації хворих на COVID-19 лікарні другої хвилі. В лікарнях першої хвилі залишилось лише 109 вільних ліжок.
- У гуртожитку у Вишневому на Київщині масове зараження коронавірусом. Там 37 хворих, двоє загиблих. Після першого випадку чиновники довго не вживали ніяких заходів. В гуртожитку проживає 300 людей, про реальні масштаби захворюваності буде відомо увечері 22 квітня.
- Почаїв терміново закрили на в'їзд і виїзд. Після скандального великоднього богослужіння, коли натовп людей зайшов у лавру, там могла різко погіршитися ситуація. Контактних людей ще не обстежили, тому реальна цифра хворих ще не відома.
- Правоохоронці встановлюють усіх осіб, які перебували у Святогірській лаврі на Великдень і масово порушили карантин. Там одночасно було до 350 людей, це внутрішньо переміщені особи, які проживають на території лаври. Ці люди будуть змушені пройти обсервацію.
- Саме через масові порушення у храмах Московського патріархату на Великдень карантин можуть і не пом'якшити.
- Ще один спалах епідемії виявили у будинку для літніх людей на Тернопільщині. Там коронавірус діагностували у 21 людини.
- У звільнених з полону минулого тижня українців коронавірусу не виявили. Однак вони все одно проведуть 14 днів в обсервації, пройдуть ще один ПЛР-тест і тільки тоді повернуться додому.
- На Миколаївщині зафіксували першу смерть від коронавірусу – померла 81-річна жінка.
- Українські полярники нарешті добралися до антарктичної станції "Академік Вернадський". Вперше вони вирушили туди ще 16 березня, та через карантинні обмеження по всьому світу дорога забрала в них понад місяць.
До теми Подорожі після пандемії: що зміниться і де чекати найбільше туристів
Новини про коронавірус у світі за 21 квітня
Головне про коронавірус у світі
- У світі підтверджено 2 557 181 випадок COVID-19. 177 641 людина померла від коронавірусу, 690 444 – одужали. Топ-5 країн за кількістю інфікованих: США (819 164), Іспанія (204 178), Італія (183 957), Франція (158 050) та Німеччина (148 453).
- У Китаї близько тисячі пацієнтів з COVID-19 помилково віднесли до людей, які одужали.
- ООН схвалила резолюцію щодо протидії пандемії коронавірусу у світі. Документ закликає держави активніше фінансувати розробки вакцин та ліків, використовувати цифрові технології, посилювати міжнародну наукову взаємодію та координацію в боротьбі з Covid-19. Російський варіант резолюції зі скасуванням санкцій ООН відкинула.
- У ВООЗ кажуть, що основна боротьба з коронавірусом ще попереду. Значно ускладнює роботу те, що багато людей не розуміють, що це за вірус.
- ООН прогнозує, що через коронавірус у світі вдвічі збільшиться кількість людей, які голодують. Цифра може зрости до 130 мільйонів.
- У США вже понад 42 000 померлих від коронавірусу. Тести на COVID-19 здали понад 4 мільйони американців.
- В Італії кількість хворих зменшилась вперше від початку пандемії. 21 квітня в країні зафіксовано 107 709 хворих, тоді як напередодні ця цифра становила 108 237.
- Німеччина скасувала найбільший пивний фестиваль у світі – Октоберфест у Мюнхені – через пандемію коронавірусу. У Берліні з 27 квітня запроваджують обов'язковий масковий режим.
- Австрія послаблює карантин. З 1 травня відкриються великі магазини, перукарні та спортивні майданчики.
- Сербія поступово виходить з карантину. Комендантську годину в робочі дні скоротять на одну годину. Дозволять працювати будівельникам, хімчисткам, майстерням, низці магазинів. Людям, старшим за 65 років, дозволять виходити з дому тричі на тиждень по одній годині.
- Поступово зніматиме обмеження і Словаччина. З 22 квітня там відкриють магазини і заклади до 300 квадратних метрів, ресторани і паби. Також запрацюють ринки під відкритим небом, місця для спортивних тренувань. Зможуть працювати хостели, але лише для довготривалого проживання.
- Російські хакери атакували в Чехії лікарні, сайт МОЗ та празький аеропорт.
- Грузія продовжує надзвичайний стан до 22 травня. Його оголосили ще 21 березня. Станом на 21 квітня у країні зафіксовано 408 випадків коронавірусу і 4 смерті.
- Білорусь зрівнялася з Іспанією за кількістю нових випадків. В країні за добу 1485 нових хворих. Попри це Лукашенко категорично відмовляється вводити карантин і готується до параду на 9 травня. І це ще не все – виявляється, білоруський президент контактував із хворим на COVID-19. 11 квітня він грав у хокей зі спортсменом, в якого виявили коронавірус. Самоізолюватися Лукашенко не збирається. Більше про ситуацію в Білорусі читайте тут.
- Канадському актору Ніку Кордеро ампутували ногу через ускладнення від коронавірусу. У зірки серіалів "Блакитна кров" та "Закон і порядок" почали утворюватися тромби, він перебуває на штучній вентиляції легень.
- Facebook блокуватиме пости про протести через карантин. Людям, які лайкають фейки про коронавірус, сервіс показуватиме достовірну інформацію від ВООЗ.
До теми Які країни Європи послаблюють карантин попри пандемію COVID-19: перелік
Дослідження коронавірусу
- Зайва вага ускладнює перебіг коронавірусу. Організм у людей з ожирінням виробляє підвищену кількість рецепторів, які необхідні збуднику SARS-CoV-2 для того, аби проникати в здорові клітини.
- COVID-19 може впливати на організм людини, як ВІЛ – аналогічним чином вражати клітини набутого імунітету (Т-клітини). Про це йдеться в новому дослідженні китайських та американських вчених.
- Тести на антитіла не показують, чи має людина імунітет до коронавірусу. З них можна дізнатися лише, чи хворіла людина коронавірусом у минулому.
- Препарати Лопінавір, Ритонавір та Арбідол, які застосовують у лікуванні COVID-19, ймовірно, не є ефективними. Вони не покращують стан пацієнтів із легким та середнім рівнем захворювання, стверджують китайські науковці.
- У багатьох хворих в Нью-Йорку виявили серйозні ураження нирок, що свідчить про нові ускладнення хвороби. Люди потребують діалізу, щоб залишитися в живих.
- Вірус слабшає. Вчені з Тайваню та Австралії виявили першу значну мутацію коронавірусу SARS-CoV-2.