Сутички в Одесі

25 грудня близько сотні активістів місцевих осередків "Нацкорпусу", "Автомайдану", "Вуличного фронту", "Правого Сектора" та небайдужих одеситів вийшли на протест, аби не дати владі вкрасти у громади 1,5 гектара землі парку, де розміщено меморіальний комплекс воїнам-захисникам Одеси.

Читайте також: Заворушення в Одесі: чому вони почалися та чи причетний до них Труханов

За словами активістів, Ірина Єсенович – депутатка від Труханівської партії "Доверяй Делам", що є відомою носінням георгіївської стрічки та тиканням середнього пальця журналістам – хоче збудувати на території парку комерційний проект, а саме притулок для вигулу собак. Вона активно лобіює та проштовхує будівництво "догтауну" саме на території 411-ї батареї.

Начебто місце забудовується для вигулу собак. Але, за фактом, одесити отримають ще один ТРЦ, який складатиметься з бунгало та кафе. Втративши Аркадію, втрачаючи Гагарінське Плато, ми опинились перед вибором: або мовчати на беззаконня Труханова, або прийняти війну, яку він разом з "Доверяй Делам" оголосив. Одеситів перевіряють на міцність,
– сказав лідер одеського "Нацкорпусу" Сергій Варламов.

За його словами, цей комерційний проект роблять за гроші платників податків.

Активісти почали демонтувати паркан, однак поліція, аргументуючи свої дії захистом громадського порядку, фактично перешкоджала активістам охайно та спокійно демонтувати огорожу.


Акція в Одесі

Згодом приїхали спецпризначенці "ТОР", вибудувались периметром і блокували дії активістів. А далі затримали найактивніших: лідера "Вуличного фронту" Дем’яна Ганула, лідера місцевого осередку "Автомайдану" Віталія Устименка та активіста "Автомайдану" Олега Кожушняка.

Росія ввела нові санкції проти України

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв розширив список санкцій проти фізичних і юридичних осіб України. За його словами, це зроблено нібито з метою захистити інтереси РФ та росіян.

Читайте також: Якщо Росія і нападе на Україну ​– то вже після виборів, – екс-представник Пентагону

Згодом російський уряд опублікував розширений список осіб і організацій з України, проти кого Кремль запровадив нові санкції. Загалом до списку увійшли 245 фізичних осіб і компаній.

Список фізичних і юридичних осіб України, щодо яких будуть застосовуватися спеціальні обмежувальні заходи, розширено. Я підписав відповідну постанову,
– зазначив Медведєв.

Це, зокрема, нардеп від "Самопомочі" Альона Бабак, колишній міністр з питань надзвичайних ситуацій і екс-голова Закарпатської ОДА, а нині позафракційний депутат Віктор Балога, депутати "Опозиційного блоку" Євген Балицький, Борис Колесніков, Михайло Добкін і Олександр Вілкул, колишній генеральний директор каналу "112 Україна" Єгор Бенкендорф і мер Одеси Геннадій Труханов.

Читайте також: Проросійські бойовики обстріляли околиці окупованого Донецька, видаючи це за дії ЗСУ

Додамо, що ця постанова набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Перелік усіх фізичних осіб і організацій з України, включно з новими, проти яких Росія застосувала санкції:

Папа Римський згадав про Україну у різдвяному вітанні

Папа Римський Франциск у традиційному різдвяному привітанні попросив миру для України.

Читайте також: Священики УПЦ МП допомагали бойовикам на початку окупації Донбасу, – волонтер

Папа Римський висловив свою "близькість християнським спільнотам цього регіону", а також сказав, що молиться за те, аби "могли будуватись стосунки братерства та дружби".

Нехай же Господь, Який народжується, принесе полегшення любій Україні, що з нетерпінням прагне наново повернути тривкий мир, який все ще запізнюється. Лише з миром, що шанує права кожного народу, країна зможе піднятися після зазнаних страждань та відновити гідні життєві умови для своїх громадян,
–заявив Папа Римський.

Крім того, у своєму зверненні Папа згадав про Сирію, якій побажав "віднайти братерство після цих довгих років війни".

До слова, на Львівщині ще три парафії Української православної церкви Московського патріархату приєднались до помісної Православної церкви України. Відповідне рішення прийняли парафії із сіл Піщани та Верчани, що у Стрийському районі Львівської області, а також міста Угнів Сокальського району.

Нові деталі про смертельну стрілянину в коледжі у Керчі

З лікарень Москви виписали чотирьох дітей, які постраждали під час стрілянини та вибухів у політехнічному коледжі в тимчасово окупованій Росією Керчі. Вони повернулися в окупований Крим.

Читайте також: Керченського стрільця поховали під чужим прізвищем, – ЗМІ

В анексованому Криму на постраждалих чекає ще курс реабілітації в одному з євпаторійських санаторіїв. Крім того, уповноважена з прав людини в Москві Тетяна Потяєва зазначає, що більшість дітей, спрямованих на лікування в Москву, випишуть до Нового року.

У клініках російської столиці залишаються ще шестеро постраждалих, стан яких оцінюється як задовільний.

Нагадаємо, 17 жовтня у політехнічному коледжі в окупованій Керчі хлопець влаштував масовий розстріл людей. Після цього він підірвав бомбу та застрелився у бібліотеці. Підозрюваним у скоєнні злочину є Владислав Росляков – студент цього ж коледжу.

Внаслідок масового побоїща в Керчі загинула 21 людина, ще понад 50 осіб зазнали поранень.

За фактом розстрілу та вибуху у коледжі в Керчі спершу відкрили справу про теракт, проте згодом перекваліфікували її на масове вбивство.

Що відомо про масовий розстріл людей у коледжі в Керчі: дивіться відео

Відбулася зустріч Путіна та Лукашенка

Раніше 24 канал повідомляв, що президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував не називати Росію братньою державою. Пояснив білоруський лідер це тим, що "у Росії це не сприймається, нібито прийшли нові люди, яким це поняття неприйнятне".

Читайте також: "Довелось просити вибачення в господаря": як Лукашенко та Путін розсварились через газ

У Москві відбулися 4-годинні переговори між президентом Росії Володимиром Путіним і президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Все ж Москва і Мінськ впритул наблизилися до створення єдиного паливно-енергетичного ринку – їм вдалось досягнути усіх домовленостей. Окрім того, дві країни працюють над формуванням загального правового простору Союзної держави.

Пізніше перший віце-прем'єр Росії Антон Сілуанов попри "союзницькі взаємини" звинуватив Білорусь у невиконанні союзного договору та порушенні митного режиму.

Так, російський політик вважає, що останнім часом довіра Росії до Білорусі втрачена.

Усі ці розчинники, санкційні продукти йдуть до нас, підакцизні товари — сигарети, заповнюють наші ринки,
– сказав Сілуанов.

Крім того, Сілуанов наголошує, що у Мінську не повністю виконують умови союзного договору, підписаного в 1999 році. Він передбачає єдину для двох країн податкову, митну, валютно-кредитну, акцизну та економічну політики.

Читайте також: У Кремлі відреагували на слова Лукашенка про "більше не братню Росію"

Варто додати, що Путін виділився дивною поведінкою на зустрічі з Лукашенком.

На опублікованому відео особливо помітно, яку реакцію викликали лідера Кремля слова глави Білорусі. "Ми з вами глибоко присвячені в ті проблеми і ті питання, які треба сьогодні вирішити", – говорить у цей час Лукашенко.

Путін сильно однією рукою тримається за ручку крісла, а іншу стискає в кулак, одночасно президент РФ кілька разів відриває носки черевиків від килима.

Відео, на якому помітно дивну поведінку Путіна