Як розповіла кореспондентка 24 каналу Альона Чернецька, також друзів і знайомих активістки обурило пом’якшення підозри голові Херсонської облради Владиславу Мангеру, якому вже інкримінують замовлення побиття Гандзюк, а не її вбивство, та відсутність підозри екс- очільникам Херсонщини Андрію Гордєєву та Євгену Рищуку.
Читайте також: Убивство Катерини Гандзюк: все, що потрібно знати про справу на сьогодні
Загалом акція тривала півгодини. У ній взяли участь близько півсотні людей: як представники руху "Хто замовив Катерину Гандзюк", так і праворадикальної організації С14. Також були співробітники Нацполіції.
Біля будинку Луценка активісти запалили фаєри та розвісили банери з написами "Хто замовив Катю Гандзюк". Водночас вони кидали петарди за паркан до будинку, палили фаєри та кричали "ганьба Луценку", "Луценко виходь". Також дехто з активістів тримав банери "Випий яду" та "Гори у пеклі".
У підсумку Луценко до людей так і не вийшов. Як розповів чоловік, що представився представником Державної служби охорони, його вдома не було, бо він був на роботі. Також у будинку не було нікого з членів його сім'ї та не горіло світло.
Активісти свій крок пояснюють тим, що зміну підозри та полегшення статті обвинувачення Мангеру ні з ким не погоджували. А заяви Юрія Луценка, речниці генпрокурора Лариси Сарган та речника ГПУ Андрія Лисенка – маячня".
Під будинком Луцкенка активісти пікетували через пом’якшення підозри Мангеру / Фото: "РБК-УКраїна", "Громадське", "Українська правда"
Доводиться вдаватися до таких дій, оскільки досі немає реакції від генпрокурора. Він досі не прокоментував, у зв'язку з якими новими обставинами змінили йому підозру. І в той же час, речник ГПУ Андрій Лисенко стверджує, що зміну підозри Мангеру узгоджено з рідними та адвокатами загиблої, що, за моїми даними, не відповідає дійсності,
– підкреслив на місці акції юрист і її учасник Масі Найєм.
Активісти наголошують, що звинувачення замовників вбивства у замовленні "тяжких тілесних" – це нонсенс і водночас "ще одна причина нагадати, хто керує зараз Генеральною прокуратурою та кому час назавжди зникнути з політичної мапи світу разом із замовниками вбивства Катерини Гандзюк".
Читайте також: У ГПУ пояснили, чому ймовірним нападникам на Гандзюк змінили підозру
Літр сірчаної кислоти та ураження великої кількості шкіри глибокими хімічними опіками – це смерть. І вона є більш гарантованою, ніж смерть від пострілу в груди. На відміну від розумово відсталого Генерального прокурора, Владислав Мангер знав і знає, що таке кислота, і хотів, щоб Катя не просто померла, а щоб Катя страждала перед смертю. І Мангера за цей злочин буде покарано. Вбивство є вбивством, і ніколи вбивство сірчаною кислотою не стане "побиттям" чи "тяжкими тілесними,
– заявили друзі та знайомі Катерини Гандзюк.
Що відбувалося під будинком Луценка: включення 24 каналу
Що відомо про справу Катерини Гандзюк?31 липня у Херсоні її облили сірчаною кислотою, внаслідок чого жінка зазнала опіки тіла та її було прооперовано. 22 серпня голова відомства Сергій Князєв повідомив, що загалом правоохоронці затримали шість осіб, підозрюваних у скоєнні злочину. Четверо із них уже зізнались у причетності до злочину.
4 листопада Катерина Гандзюк померла. Офіційна причина смерті активістки – поліорганна недостатність та хімічні опіки із залученням 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини. Правоохоронці розслідують цю справу як "закінчене умисне вбивство, скоєне групою осіб з корисливих мотивів з особливою жорстокістю та на замовлення". 7 листопада Катерину Гандзюк поховали у Херсоні.
Опісля активісти та журналісти заявили, що посередником між організатором і виконавцями вбивства Катерини Гандзюк є помічник нардепа від БПП Миколи Паламарчука – Ігор Павловський. За їхніми словами, Павловський нібито передавав гроші "за роботу" підозрюваному у злочині Сергію Торбіну. Згодом як Павловський, так і Паламарчук обинувачення відкинули та запевнили, що до цієї справи не мають жодного стосунку. 12 листопада Павловського було затримано.
3 грудня 2018 року генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що слідство встановило усіх замовників і організаторів вбивства Гандзюк. За його словами, мотив цього злочину – активність Гандзюк проти однієї із великих корупційних схем місцевої влади.
4 грудня 2018 року очільник ГПУ зазначив, що правоохоронці заочно оголосили Левіну про підозру у причетності до вбивства Гандзюк. За даними слідства, Левін був важливим елементом підготовки та організації нападу на активістку. Ймовірно, Левін зараз переховується у Домінікані. Його було оголошено у розшук.
Як Мангер може бути причетним до вбивства Гандзюк?
• Батько Катерини Віктор на засіданні ТСК звинуватив у причетності до замовлення вбивства його доньки голову Херсонської облради Владислава Мангера, голову херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його заступника Євгена Рищука. За його словами, усі три чиновники співпрацювали з офіційним підозрюваним в організації злочину Левіним на кримінальне прізвисько "Москал-молодший".
• Сам Мангер заявив, що не має стосунку до Левіна. Щоправда, журналісти з'ясували, що його радник і юрист Андрій Мурашкін за тиждень до нападу на Гандзюк за безцінь віддав в оренду Левіну готель Oasis Beach на березі Чорного моря у селищі Лазурному.
• Крім того, сама Гандзюк звинувачувала обласну владу у причетності до незаконної вирубки лісів у регіоні, а Владислава Мангера у покриванні цього нелегального бізнесу. Активістка називала його організатором херсонського "антимайдану".