Як зазначив четвертий номер у виборчому списку "Слуги народу" Давид Арахамія, "Гусєв піде на керівника Херсонської області", і наразі триває оформлення, пише "Радіо Свобода".
Варто взяти до уваги! Зеленський звільнив 15 голів ОДА: список
Також він переконує, що екс-заступник міністра оборони, хоча і відмовився бути кандидатом у нардепи, але у команді президента Зеленського все ж залишається.
Чому Гусєв відмовився йти на вибори разом зі Слугою народу"? 12 червня Гусєв заявив, що не братиме участь у парламентських виборах з партією президента. Такий крок він пояснював інформаційною атакою на нього, що тривала упродовж останніх трьох днів. За словами Гусєва, за цим стоять ті ж самі люди, що його атакували в 2015-му році, коли він працював в Міністерстві оборони.
Екс-міністр оборони додав, що обговорив своє рішення не балотуватися до Ради з президентом. Крім того, за день до проведення з'їзду партії Слуга народу" він пройшов детектор брехні, результати передали президенту та керівництву АП – "вони були позитивними".
Водночас Гусєв зазначив, що залишається у команді Володимира Зеленського, і буде їй допомагати, але матиме вже іншу роль, про яку має стати відомими пізніше.
Про інформаційну атаку на Гусєва згадав і Арахамія. За його словами, це була "найпотужніша атака інформаційна".
"Ми знаємо, від кого вона йде. І він вирішив сам не йти до Верховної Ради. Це його особисте рішення… Команда президента – це ж не тільки Рада. Це багато інших посад, які повинні займати. Це люди, які в команді. А потім хтось може піти міністром, наприклад, хтось може піти "губернатором", хтось може піти представником", – додав четвертий у списку "Слуги народу".
Після того, як з’явилась інформація, що Гусєв може стати очільником Херсонщини, до нього у мережі виникли деякі питання. Зокрема, депутат від "Народного фронту" Дмитро Тимчук стверджує, що Гусєв свого часу працював у Держінвестпроекті, коли його очолював Владислав Каськів. Останнього підозрюють у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Крім того, Гусєв мав сумнівну репутацію й на посаді заступника міністра оборони.
"Навесні 2015 року Комітет нацбезпеки та оборони ВР розглядав завищення ціни під час закупівлі палива для армії – плюс 6 тисяч гривень до ринкової ціни на тонну, всього переплата склала 180 мільйонів гривень. Гусєв у розслідуванні Комітету ВР фігурував як організатор тендеру. Схему тоді вдалося прикрити, на щастя для держбюджету. Щоправда, справа, порушена правоохоронцями, нічим не закінчилося", – переконує Тимчук.
Також за словами парламентаря, Гусєв керував скандальною закупівлею житла для військовослужбовців.
У 2015 році Міноборони з держбюджету виділило на закупівлю квартир 1 мільярд 140,5 мільйона гривень за програмою "Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців ЗСУ", за які до кінця року планували придбати близько 2 тисяч квартир. Гроші виділили влітку, однак з невідомих причин до кінця року було закуплено 75 квартир на суму у 119 мільйонів гривень. Програма за наявності коштів було успішно зірвано, про долю решти суми невідомо. І знову намагалися втрутитися правоохоронці, і знову – без результату,
– констатував Тимчук.
Цікаво! Хто знищував військовий потенціал ЗСУ у 1991 – 2014 роках: підозрюються всі міністри оборони
Водночас, на переконання журналістки Ольги Худецької, Гусєв має стосунок до справи щодо вбивства активістки Катерини Гандзюк. Зокрема, він очолює громадське об’єднання (ГО) "Земляцтво Херсонщини". А до ради цього ГО входять:
– голова Херсонської облради Владислав Мангер: ймовірний замовник, підозрюваний в організації нападу на Гандзюк,
– голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв: його Катерина Гандзюк також називала ймовірним замовником;
– заступник Гордєєва Євген Рищук: його також називають ймовірним замовником і бенефеціаром теми з розкрадання лісу, якому намагалася завадити Катерина Гандзюк.
– помічник народного депутата Миколи Паламарчука Ігор Павловський: він також є підозрюваним у справі Катерини Гандзюк.
Крім того, за 4 дні до смерті активістки за поданням Гусєва Мангера нагородили відзнакою "За заслуги перед громадою".
Важливий крок у справі Гандзюк: Суд виніс вирок виконавцям вбивства активістки
До слова, Гусєв наразі не коментує своє імовірне призначення керівником Херсонської області. Він каже, що усю інформацію нададуть офіційні джерела. Щодо своїх взаємин із Мангером, Рищуком і Гордєєвим, то вони є знайомими.
Близьких відносин не маю. Вони є членами організації так само, як і я,
– зауважив Гусєв у коментарі "Громадському".
Що відомо про справу Катерини Гандзюк
Катерина Гандзюк – відома у Херсоні активістка та радниця мера міста. 31 липня 2018 року її облили сірчаною кислотою, внаслідок чого жінка зазнала опіки тіла та її було прооперовано.
4 листопада Катерина Гандзюк померла. Офіційна причина смерті активістки – поліорганна недостатність та хімічні опіки із залученням 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини. Правоохоронці розслідують цю справу як "закінчене умисне вбивство, скоєне групою осіб з корисливих мотивів з особливою жорстокістю та на замовлення". 7 листопада Катерину
активістку поховали у Херсоні.
Активісти та журналісти переконують, що посередником між організатором і виконавцями вбивства Катерини Гандзюк є помічник нардепа від БПП Миколи Паламарчука – Ігор Павловський. За їхніми словами, Павловський нібито передавав гроші "за роботу" підозрюваному у злочині Сергію Торбіну. Згодом як Павловський, так і Паламарчук обинувачення відкинули та запевнили, що до цієї справи не мають жодного стосунку. 12 листопада Павловського було затримано, а 2 травня 2019 року його відпустили під домашній арешт.
4 грудня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що правоохоронці заочно оголосили чоловіку на прізвище Левін про підозру у причетності до вбивства Гандзюк. За даними слідства, той був важливим елементом підготовки та організації нападу на активістку. Ймовірно, Левін зараз переховується у Домінікані. Його було оголошено у розшук.
Батько Катерини Віктор, зі свого боку, звинувачує у причетності до замовлення вбивства голову Херсонської облради Владислава Мангера, голову херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його заступника Євгена Рищука. За його словами, усі три чиновники співпрацювали з Левіним, який має кримінальне прізвисько "Москал-молодший".
Важливо! Мангера більше не підозрюють у замовленні вбивства Гандзюк: рішення ГПУ
- 15 черв 2019Кого Зеленський призначив на ключові посади: список