Падіння літака Boeing 737 в Індонезії

29 жовтня пасажирський літак Boeing 737 приватної індонезійської компанії Lion Air зазнав катастрофи. Лайнер, що здійснював рейс із JT-610 з Джакарти до міста Панкалпінанг на острові Банка, зник з радарів приблизно через 10 хвилин після вильоту зі столичного аеропорту.

Читайте також: Авіакатастрофа Boeing 737 в Індонезії: останні новини

Пізніше стало відомо про те, що він впав у море поблизу західного узбережжя острова Ява. На борту судна перебували 189 осіб, серед яких були три дитини, включно з немовлятами, та посадовці.

Відтак, розпочалася рятувально-пошукова операція. Рятувальники, зокрема, знайшли уламки, особисті речі пасажирів і кілька фрагментів тіл. Згодом з’ясувалося, що ніхто внаслідок авіакатастрофи не вижив.

До слова, у МЗС України сповістили, що українців не було ані серед пасажирів, ані серед членів екіпажу авіасудна.

Також стало відомо, що пілот літака запитав дозволу на повернення лайнера до аеропорту відразу через 3 хвилини після зльоту, і йому дали на це дозвіл, проте зв'язок із авіалайнером зник через 13 хвилин.

Крім того, зазначається, що у літака ще перед вильотом помітили несправність, проте встигли її полагодити.

Авіакатастрофа Boeing у Індонезії: дивіться відео

Що відомо про Boeing 737 MAX?Цей літак є оновленою версією звичайного Boeing. Він характеризується кращою ефективністю використання палива. Літаки були введені в експлуатацію в 2017 році, і це перша авіакатастрофа з цією моделлю. Компанія Boeing заявила, що знає про повідомлення з Індонезії та "ретельно стежить за ситуацією". Пізніше там заявили, що візьмуть участь у технічному розслідуванні причин аварії літака.

Що відомо про авіакомпанію Lion Air?Це найбільша приватна авіакомпанія Індонезії, розмір її флоту становить понад 100 літаків, більшість з яких Boeing 737 різних модифікацій. Маршрутна мережа авіакомпанії нараховує більше 120 напрямків.

13 квітня 2013 року літак Boeing 737 авіакомпанії Lion Air зазнав катастрофи на острові Балі, не долетівши до злітно-посадкової смуги аеропорту Денпасар. Він приземлився на мілководді і розламався на дві частини. Всі 108 осіб, які перебували на борту, вижили.

Читайте також: Наймасовіші авіатрагедії: сумна статистика за 10 років

Гонтарева – більше не безробітна

З 1 жовтня 2018 року екс-голова Нацбанку Валерія Гонтарева стала співробітником Institute of Global Affairs, який входить до складу Лондонської школи економіки.

Як співробітник Institute of Global Affairs вона консультуватиме центробанки різних країн світу щодо монетарної політики. Першою країною, з якою вона почала співпрацю став Туніс, який зараз переживає економічну кризу.

Сьогодні я їду в Албанію, де буду виступати на конференції з монетарної політики. Туніс – це поки мій перший проект,
– зізналась Гонтарева журналістам у Києві.

Додамо, раніше стало відомо, що Гонтарева стала головою наглядової ради компанії MEDIKIT – онлайн-майданчик має на меті сполучати лікарів та пацієнтів. Презентацію цього стартапу вона анонсувала на 19 листопада. Крім того, ще один проект, над яким працює колишня голова НБУ, є пов’язаним з освітою.

Читайте також: У Росії пригрозили оборонним поясом поблизу Чорного моря в разі вступу України до НАТО

Гучні заяви Меркель

29 жовтня ЗМІ повідомили, що чинна канцлерка Німеччини Ангела Меркель має намір покинути посаду голови партії "Християнсько-демократичний союз". Згодом сама політикиня підтвердила цю інформацію та зауважила, що не братиме участі в партійних виборах, які пройдуть в грудні 2018 року.

Як пишуть німецькі інформаційні агенції, на посаду голови ХДС уже претендують три особи.

Це, зокрема, відомий у минулому критик Меркель Єнс Шпан, який зараз очолює міністерство охорони здоров’я країни та є представником правого крила "Християнсько-демократичного союзу".

Також готові поборотися, щоб замінити чинну канцлерку у партії, союзниця Меркель та генеральний секретар ХДС Аннегрет Крамп-Карренбауер і колишній голова консервативного блоку у Бундестазі Фрідріх Мерц.

Крім того, Меркель сповістила, що не стане балотуватися на новий термін у 2021 році, коли закінчиться її повноваження голови уряду. В уряді, зі свого боку, запевнили, що в її планах залишається допрацювати канцлером до кінця терміну.

Президент Франції Еммануель Макрон, зі свого боку, назвав такий крок щодо посади голови уряду "дуже гідним" і таким, що заслуговує на повагу.

До слова, Меркель очолює ХДС з 200 року, а у уряд Німеччини – з 2005-го.

Читайте також: Меркель іде: чому канцлер Німеччини лишає посаду лідера ХДС, і як це вплине на Україну

Якою буде погода у листопаді

За словами народного синоптика Леоніда Горбаня, перший тиждень листопада буде відносно теплим, проте вже з 7 листопада слід очікувати на значне похолодання та мокрий сніг. Загалом, каже він, очікуються постійні температурні стрибки.

"З 7 по 9 листопада очікується від 1 до 2 градусів морозу і мокрий сніг з дощем. 11 – 14 числа від 0 до 2 градусів морозу, з 14 по 16 буде плюсова температура до 4 градусів", – зазначив фахівець.

Крім того, Горбань зауважив, потім знову слід очікувати похолодання – до 3 градусів морозу.

"З 20 по 23 листопада очікується плюсова температура, і з 23 по 27 – морози посиляться, температура в Україні знизиться до -5, можливо, -8 градусів. У цей період дощ зі снігом може затриматися", – наголосив народний синоптик.

Перший сніг, який трішки пролежить на вулицях, за прогнозами Горбаня, впаде 27 листопада. Його змиють дощі вже наступного дня. А ось прихід справжньої зими синоптик пообіцяв лишень з 16 – 17 січня.

Читайте також: У Тунісі смертниця влаштувала кривавий теракт: фото

А загалом цього року осінь видалася аномально теплою – востаннє повітря в жовтні так прогрівалося майже століття тому – у 1927 році.

Зауважимо, що через таку приємну погодну аномалію екологи б'ють на сполох. Вони переконані: протягом наступних десятиліть глобальна температура на Землі буде лише продовжувати зростати, і в основному, саме за рахунок викидів парникових газів.

Дивіться сюжет 24 каналу про реакцію екологів на аномально теплу осінь в Україні