У мережі опублікували декілька відео тривалістю приблизно 2 хвилини 20 секунд. Насправді зв’язок з літаком зник через 6 хвилин після початку польоту.

Важливо! СБУ назвала дві версії катастрофи літака МАУ в Ірані

На відео у літака загорілися обидва двигуни. Після цього він почав падати.

У мережі відтворили авіакатастрофу літака МАУ: відео з ютуб-каналу runsame

У мережі змоделювали падіння літака МАУ: відео

Як впав літак МАУ: відео з ютуб-каналу runsame

Важливо! Відео опубліковане у соцмережах не є єдиним та остаточним варіантом розвитку авіакатастрофи. Відео, ймовірно, створили любителі, які намагалися відтворити події.

Згодом американський державний Інформаційний телеканал ABC News показав сюжет, у якому змодельовано потрапляння ракет в український літак. Ролик створено за допомогою 3D-графіки. Так, американський телеканал зобразив дві ракети, які вразили український лайнер. Журналісти створили це відео на основі даних, отриманих від розвідки США.

Також у сюжеті показали відео з моментом падіння літака на землю. Це нібито відеозапис з камер зовнішнього спостереження. Його раніше поширювали іранські державні телевізійні канали.

3D-реконструкція збиття літака МАУ над Іраном: відео

До слова, одразу після трагедії у мережі з'явилося відео моменту авіакастрофи українського літака МАУ. На відео видно, як літак різко знижується, а при зіткненні із землею на небі з'являється яскравий спалах.

Дивіться відео очевидців падіння українського літака в Ірані:

Зауважимо, що екіпаж іншого судна бачив, як горить літак МАУ. Усі деталі від іранських слідчих – за посиланням.

Радимо ознайомитися! ЗРК "Тор" М1: що відомо про ракету, якою могли збити Boeing 737 у Ірані

Літак МАУ могла збити іранська ракета: які заяви лунали раніше

Які країни вважають, що літак МАУ збили 24 канал
Які країни вважають, що літак МАУ збили / Інфографіка 24 каналу

Важливо! Катастрофа сталася приблизно за годину після того, як Іран атакував ракетами американські бази в Іраку.

Що відомо про катастрофу українського літака в Ірані

Під ранок 8 січня Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" ("МАУ") розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані. Він мав прибути до Міжнародного аеропорту "Бориспіль". На борту судна перебували 167 пасажирів (серед них – 2 українців) і 9 членів екіпажу (усі – українці). Усі вони загинули. Загалом серед загиблих – жителі 7 країн. Більшість – громадяни Ірану та Канади. А 25 жертв авіакатастрофи – діти до 16 років.

авіакатастрофа в Ірані, МАУ, український літак
Хто загинув в авіакатастрофі літака МАУ в Ірані / Інфографіка 24 каналу

Офіційний представник аеропорту Імама Хомейні назвав попередньою причиною авіакатастрофи в Ірані займання двигуна. Українське посольство в Ірані на офіційному сайті спершу опублікувало заяву, що версію теракту чи ракетної атаки як причини катастрофи літака авіакомпанії МАУ виключають. Однак, потім інформація про це зникла. У попередньому звіті іранської організації цивільної авіації мовиться, що Boeing 737 авіакомпанії МАУ загорівся через технічні проблеми.

Крім того, президент МАУ Євгеній Дихне повідомив, що літак був справним. Останнє технічне обслуговування літак пройшов 6 січня 2020 року, тобто за два дні до авіакатастрофи в Ірані. А у РНБО, зі свого боку. заявили про 7 версій причин авіакатастрофи, три з яких є закритими. Остаточну версію озвучать після проведення всіх необхідних досліджень. Серед відомих версій – можливе ураження російською ракетою.

Іран, аварія МАУ, основні версії катастрофи
Основні версії причин авіакатастрофи літака МАУ / інфографіка 24 каналу