Новини про коронавірус в Україні 18 березня

Ситуація з коронавірусом в Україні

 • Станом на 18 березня в Україні підтверджено 16 випадків коронавірусу: 10 – у Чернівецький області, 2 – у Києві, 2 – в Київській області, 1 – у Донецькій області та 1 (летальний) – в Радомишлі Житомирської області. Два випадки підтвердили сьогодні. Серед хворих є троє дітей, віком 10 років, рік і 10 місяців та 6 місяців. В Івано-Франківську померла жінка з підозрою на коронавірус, результати тестів ще чекають. Вперше повідомили про підозру на коронавірус в ЗСУ – у пенсіонера Міноборони експрес-тест показав позитивний результат.

Важливо знати Коронавірус: симптоми у людей, профілактика та як намагаються лікувати Covid-2019

 • У нардепа Сергія Шахова підтвердили коронавірус. Він повернувся з Женеви 11 березня і встиг побувати на засіданні свого комітету. На засіданнях Ради його не було. Усіх депутатів, які з ним контактували, ізолювали, у них також взяли проби на коронавірус.
 • "Самоізоляція – це нова життєва філософія людей по всьому світі", – голова МОЗ Ілля Ємець у терміновому зверненні закликав українців не легковажити з карантином.

Потрібно знати кожному Що робити, якщо підозрюєте у себе коронавірус: інструкція

Перший день без метро

 • Відсутність метро у Києві спричинила величезні затори. У громадському транспорті не дотримувались вимог карантину, в маршрутки заходило понад 10 людей, пасажири їздили без масок. В Одесі через обмеження билися. А на Київщині протестували через скасування електричок.


Київ прожив перший день без метро / Скриншот зі сторінки Київського метрополітену

Відео Кернес про Італію: Метро працює, але нема кому їздити, бо трупики одні лишилися

Державні питання

 • У Раді розробляють законопроєкт, який дозволить депутатам працювати і голосувати дистанційно. Це на випадок, якщо буде така потреба під час епідемії коронавірусу.

Звернення Зеленського до українців 18 березня через коронавірус: дивіться відео

За що жити, як купувати товари і послуги

 • Усім пенсіонерам, які отримують менше 5 000 гривень, з 1 квітня прийде надбавка в розмірі 1 000 гривень. А з 1 травня буде індексація пенсій.
 • Для людей похилого віку запрацює доставка їжі, цим займуться волонтери. Літнім людям категорично не рекомендовано виходити з дому, адже вони перебувають в групі ризику.

Ознайомтеся Як поводити себе вдома і на роботі під час карантину, щоб не захворіти на коронавірус

Українці за кордоном

 • Для евакуації українців з-за кордону необхідно виділити майже 4,2 мільйона доларів бюджетних коштів.

А як у Львові У Львові з гучномовців нагадують правила карантину: відео

Новини про коронавірус у світі за 18 березня

Головне про коронавірус у світі

 • Найбільше в Європі коронавірус поширюється в Італії (майже 36 000 випадків), на другому місці – Іспанія (понад 13 000 випадків). З 24 березня Іспанія закриває усі готелі і закликала туристів якнайшвидше повернутися додому.
 • Коронавірус тепер у кождній країні Європи. Останньою до списку приєдналася Чорногорія.
 • Лише дві країні Європи не скасували свої національних чемпіонатів з футболу – це Туреччина і Білорусь.
 • США і Канада закрили кордони один для одного. У США коронавірус пробрався у кожен штат, офіційно підтверджені 6 420 випадків інфікування. Всі освітні заклади йдуть на карантин.
 • У Франції ввели спеціальний формуляр для виходу з дому. Люди повинні звітувати перед поліцією про причини перебування на вулиці.

До теми Фавіпіравір проти коронавірусу: чому виникають сумніви в ефективності препарату

Дослідження коронавірусу

 • Понад 99% італійців, які померли через коронавірус, мали й інші проблеми зі здоров'ям. Майже половина жертв страждала щонайменше від трьох хвороб, а чверть – від однієї або двох проблем.