Закордонні ЗМІ вже не називають конкретних дат "нового нападу Росії", але стверджують, що воно може статися "будь-коли". Останню інформацію щодо цього читайте у матеріалі 24 каналу.
Читайте також Євросоюз готовий до перебоїв у постачанні газу з Росії
Зеленський зустрінеться з Гарріс
Джерело: Укрінформ
Камала Гарріс – віцепрезидентка США – зустрінеться з Володимиром Зеленським у Мюнхені. Туди політикиня прибуде на конференцію.
Розмова запланована на 19 лютого.
Зустріч політиків є реальною можливістю підкреслити прихильність США суверенітету й територіальній цілісності України,
– наголосили у Білому домі.
Росія збрехала про відведення військ
Джерело: Укрінформ
У Білому домі заявили, що заяви Росії про начебто відведення військ – брехня. Ба більше, країна-агресорка стягнула до кордону з Україною ще 7 тисяч військових. Це відбулося вже після того, як у Міноборони Росії гучно заявили про нібито завершення низки навчань.
Російська влада заявила, що відводить війська від кордону з Україною. Ця заява привернула багато уваги як тут (у США – 24 канал), так і по всьому світу. Однак зараз ми знаємо, що це була брехня,
– заявили у Білому домі.
Попри усі балачки про готовність до дипломатичного діалогу, є ознаки, що росіяни приховано мобілізуються для війни.
Шольц і Байден: Ризик нової агресії Росії проти України не зник
Джерело: Sueddeutsche Zeitung
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розповів президенту США Джо Байдену телефоном про свої недавні візити до Києва й Москви. Лідери погодилися, що ризик нової агресії Росії проти України не зник. Наразі союзники не зафіксували значного відведення російських військ від українських кордонів.
Політики також вкотре запевнили Україну у повній підтримці її суверенітету та територіальної цілісності. Але й наголосили, що для розв'язання україно-російської кризи треба виконувати мінські домовленості, та ключ до цього "лежить у Москві".
Що заявив міністр оборони Резніков
Джерело: 24 канал
Глава Міноборони Олексій Резніков прокоментував ситуацію біля кордонів України. За його словами, нічого неочікуваного там не сталося, попри невтішні прогнози західних ЗМІ. Міністр наголосив, що наші розвідники пильно стежать за усім, що відбувається, й станом на ранок 16 лютого не бачать приводів для хвилювання.
Ми на постійному зв'язку з партнерами, наші дані збігаються і наша країна готова до будь-яких сценаріїв,
– запевнив Резніков.
Очільник відомства наголосив, що Україна – під захистом ЗСУ. Він також зауважив, що у 2021 році чисельність нашої армії сягнула 250 тисяч, а з 1 січня зросла ще на 11 тисяч. При цьому, керують ними не просто досвідчені військові, а герої, які добре знають, що таке війна.
"Прогнози" західних ЗМІ не справдилися
Джерело: The Sun
Напередодні західні ЗМІ, посилаючись на джерела в американській розвідці, відзначилися лякливими "прогнозами" про російську агресію. Вони стверджували, що Росія може вторгнутися в Україну вночі проти 16 лютого, а саме – о 3:00. Втім, нічого такого не сталося. Тож журналісти написали про значення переговорів, як "відчайдушні спроби запобігти війні".
Водночас ЗМІ пишуть, що ситуація біля кордонів все ще залишається загрозливою для України. Мовляв, Росія зберігає там свою військову присутність, хоча й заявляє протилежне. Журналісти посилаються на слова британського міністра оборони, який каже, що на кордоні – "велика сила, яка здатна переважити Україну".
Видання все ще лякає прогнозами, що 16 лютого Кремль може напасти на Україну "під фальшивим прапором". Тобто створити штучний привід для того, аби виправдати свою агресію. Автори матеріалу звернули на увагу, що Україна відзначає День єднання, але застерегли, що напад може статися "у будь-який момент".
Натомість естонські розвідники застерегли, що Україні слід готуватись до вторгнення Росії у другій половині лютого. Мовляв, саме тоді Москва може розпочати повномасштабну військову операцію.
Це варто побачити "Заметіль-2022": у День єднання ЗСУ відпрацювали бої у прикордонній смузі – яскраві фото й відео
Росія показала, як вивозить техніку з Криму
Джерело: ТАСС
Держава-агресорка продемонструвала, як вивозить військову техніку з окупованого Криму. Робили це у ніч проти 16 лютого. На відео у мережі видно десятки одиниць техніки. Раніше у російському оборонному відомстві заявили, що здійснили навантаження бронетехніки на гусеничному ходу.
Мовиться про:
- танки;
- бойові машини піхоти;
- самохідні артилерійські установки.
Згодом ЗМІ показали відео, на якому Росія нібито забирає танки з-під кордонів України. Та чи справжні ці кадри – невідомо. Адже на оприлюднених кадрах неможливо встановити точне місце розташування техніки.
Москва вивозить техніку з окупованого Криму: дивіться відео
Зазначимо, що у Білорусі запевняють, що жоден російський військовий не залишиться після навчань у країні. А представник Москви в ЄС запевнив, що Росія не планує нового нападу на Україну. Звинувачення у бік Москви він називає "наклепом".
"Довіряй, але перевіряй"
Про відведення частини сил та техніки від українського кордону Росія заявила напередодні, 15 лютого. На це одразу відреагували у нашому МЗС. "Не почуємо й тоді повіримо, а побачимо – тоді повіримо. Побачимо відведення – повіримо у деескалацію", – наголосив міністр Дмитро Кулеба. У правдивості заяв Москви сумніваються у США та Франції. Еммануель Макрон та Джо Байден домовилися перевірити, чи відвів таки Кремль війська.
МВС готове до провокацій агресора
Джерело: 24 канал
Очільник українського МВС наголосив, що правоохоронці проходять посилену підготовку до провокацій, до яких може вдатися Росія. Тренувалися, наприклад, звільняти захоплені будівлі.
Міністр Денис Монастирський пригадав, що відбувалося в Україні у 2014 році, коли Москва окупувала Крим та частину Донбасу. Тоді, мовляв, адмінбудівлі низки міст захоплювали невеликі диверсійні групи.
Тоді, на жаль, була воля для того, аби швидко ухвалити рішення і жорстко відреагувати на ці правопорушення. Сьогодні таких вагань не буде,
– наголосив він.
Глава МВС розповів, що напередодні правоохоронці тренували свої дії у випадку захоплення адмінбудівлі та відділку поліції за 30 кілометрів від адмінкордону з окупованим Кримом. Відомство мало проаналізувати, як швидко вдасться відреагувати у такій ситуації. Врешті, на це у них пішла лише 1 година.
Варте уваги Велика Британія готова відрізати Росію від фінансових ринків: головна умова
"За будь-якого сценарію реакція силовиків буде швидкою та жорсткою. Хто б це не був – чи новий Гіркін, чи нова Штепа – реакція буде миттєвою", – запевнив Монастирський.
В Україні відзначають День єднання
Джерело: 24 канал
На тлі загрози нового російського вторгнення президент Зеленський оголосив 16 лютого Днем єднання. Глава держави переконаний, що це дозволить зміцнити стійкість суспільства в умовах зростання гібридних загроз. Зранку у Софійському соборі в Києві глави всіх українських церков провели спільний молебень за мир в Україні.
Президент у цей день взяв участь у церемонії підняття державного прапора у Борисполі. У планах – відвідати Рівненщину та Донбас. Також політик планує зібрати всіх послів іноземних держав у Маріуполі. Втім, подробиць про це поки що немає.
- До Дня єднання на НСК "Олімпійський" у Києві розгорнули найбільший у столиці синьо-жовтий прапор.
- До речі, відтепер це свято буде щорічним. Як українці відзначають його у 2022 році – за посиланням.
Марафон єднання в Україні 16 лютого: дивіться відео
Міністри оборони НАТО звернулись до Росії
Джерело: Інтерфакс-Україна
16 лютого відбулося засідання Північноатлантичної ради НАТО. Міністри оброни держав Альянсу схвалили заяву через ситуацію навколо України. Вони підкреслили, що стурбовані необґрунтованим нарощуванням російської присутності біля кордонів нашої держави й закликали Москву відвести війська.
Учасники засідання зауважили, що дії Кремля загрожують євроатлантичній безпеці. "Ми рішуче закликаємо Росію обрати шлях дипломатії", – наголосили у НАТО. На тлі наявних загроз в Альянс вирішили розмістити додаткові сухопутні сили у Східній Європі, а також додаткові морські та повітряні засоби. Міністри оборони запевнили, що усі ці заходи є превентивними.